×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_CASE_MISMATCH] Image source root/images/stories\2019\20190329_tvn cannot be found with a case-sensitive search but a file system entry root/images/stories/2019/20190329_tvn exists. While some operating systems (e.g. Windows) are case-insensitive, others (e.g. Linux) are case-sensitive in matching file system entries. On this server, the image source must match the file system entry exactly, including character case.
Drukuj

12 marca 2019 klasy I a T i II LO pod opieką pp. Angeliki Kowalskiej, Anny Kamień i Agnieszki Klocek udały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszy, wyjątkowo atrakcyjny, punkt programu to krakowska telewizja TVN.

Po studiu filmowo – telewizyjnym oprowadzał nas Jerzy Kramarczyk, od wielu lat związany z teatrem i telewizją, pracujący w Tetrze Rozmaitości, a następnie w telewizji TVP, od 1997 współpracujący z TVN. Bardzo ceni sobie dubbing, to właśnie on użyczył głosu m.in. Listonoszowi Patowi czy Smurfowi Cherlakowi. Jego opowieści dzięki zdolnościom aktorskim, szczególnie głosowym, stały się niezwykle barwne.

{gallery}stories\2019\20190329_tvn{/gallery}

Młodzież miała okazję zobaczyć studio telewizyjne, pomieszczenia (tam zrobiono setki zdjęć), w których toczy się akcja seriali „Szpital”, „Szkoła” czy program „36,6”. Zapoznała się z pracą reżysera, wybrani uczniowie mieli okazję poznać pracę operatora, nakręcić krótki program poprowadzony przez kolegów. Dzięki Jerzemu Kramarczykowi, który odkrywał tajniki przekazu telewizyjnego, wizyta w studiu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drugi punkt programu to Radio Kraków. Siedziba samodzielnej rozgłośni Polskiego Radia, która nadaje całodobowy program regionalny na teren województwa małopolskiego, mieści się w nowoczesnym gmachu przy al. Słowackiego 22. Zwiedziliśmy studia emisyjne i newsroomu. Przewodnik objaśniał, jak funkcjonuje takie radio, jak wygląda praca, jakiego typu programy się przygotowuje i emituje oraz jaką muzykę się nadaje. W naszej obecności odbywały się wejścia na antenę, zapowiadano muzykę i podawano najświeższe wiadomości.