Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_erasmus201811b.JPGWzorem ubiegłych lat realizujemy w naszej szkole program eTwinning. W tym roku czeka nas ogromne wyzwanie. Nasz projekt „Let’s Explore Europe” realizowany jest we współpracy z polskimi szkołami w Lubeni, Jazowsku, Myszkowie, Mąkoszycach, Bochni, a także szkołami z Grecji, Czech, Malty, Rumunii, Turcji, Włoszech, Niemiec, Austrii i Słowacji. Każda szkoła z Polski i Europy odpowiedzialna jest za realizację innego działu tematycznego. Katalog, który został stworzony we współpracy z nauczycielami z innych szkół, uzupełniony będzie o treści dotyczące historii kraju, atrakcji dla dzieci i młodzieży, kultury kraju, waluty, tradycyjnej kuchni, komunikacji.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowani będą w dział: „Tradycyjna kuchnia”. Na chwilę obecną młodzież z klasy IVa TOR pod czujnym okiem pani Angeliki Kowalskiej zaprojektowała logo do konkursu w ramach projektu. Uczniowie klasy II Technikum TOR wylosowali państwa dla których będą przygotowywali przepis i sposób wykonania tradycyjnej potrawy. Nad poprawnością zapisów w języku obcym czuwać będzie pani Urszula Mordarska. Na koniec wykonane będą potrawy przez uczniów z klasy II a TŻiUG pod nadzorem pani Marty Lach-Mruk, i oczywiście degustacja.

Planujemy wszystkie przepisy zebrać w jedną książkę kucharską i stworzyć z nich interaktywny katalog „Tradycyjna kuchnia Europy”. Wszystkie prace są na bieżąco kontrolowane i weryfikowane przez panią Agnieszkę Gołyźniak. Współpraca zapowiada się bardzo owocnie. Z niecierpliwością czekamy na finał naszej pracy.

Zobacz tutaj