Po czasie pandemii powróciliśmy do aktywnego udziału w przeglądach i konkursach muzycznych. Dnia 2 grudnia w Kasztelu w Szymbarku odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs „Pieśń o ziemi naszej, ziemi gorlickiej”, którego pomysłodawcą jest pan Roman Dziubina – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego i opiekun Młodzieżowej Rady Powiatu.

To konkurs interdyscyplinarny, gdyż łączy ze sobą wiele dziedzin kultury: muzykę, sztukę, poezję, a także współczesne IT – stronę internetową.
W tym roku naszą szkołę w kategorii „Piosenka o Beskidzie Niskim i Pogórzu” reprezentowali członkowie szkolnego zespołu muzycznego „Kreatywni” w składzie: Justyna Mucha – wokal, Sandra Piekarz – wokal, skrzypce, Aleksandra Cieśla – wokal, gitara klasyczna, Katarzyna Teper – wokal, Weronika Pękala – klawisze (organy). Zespół zdobył Złote Pióro za zajęcie I miejsca w kategorii – muzyka „Piosenka o Beskidzie Niskim i Pogórzu”.
Autorskie słowa piosenki napisała opiekunka zespołu pani Agnieszka Gołyźniak, a muzykę na melodię utworu „Drogi proste” skomponowały same finalistki. Gratulujemy zwycięzcom.