Szkolna sieć WiFi – podstawa dobrze funkcjonującej szkoły

Jak podłączyć się do szkolnego WiFi?

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej działa od 2015 roku nowoczesna, wydajna sieć bezprzewodowa, zapewniająca bezpieczny dostęp do zasobów internetu w całej szkole. Sieć bezprzewodowa zbudowana została w oparciu o rozwiązania amerykańskiej firmy Ubiquiti Networks i sprzęt z wiodącej serii UniFi.

Uruchomiona infrastruktura zapewnia bezpieczny, symetryczny, dostęp do szerokopasmowego internetu o prędkości 100 Mb/s, dla wszystkich uczniów i pracowników w całej szkole, włącznie z salą gimnastyczną. W połączeniu z projektem OSE Ministerstwa Cyfryzacji (2019), zapewnia bezpieczeństwo i eliminację różnorodnych zagrożeń dla użytkowników.

Dzięki sprawnej sieci WiFi użytkownicy mają stały dostęp do informacji, a nauczyciele mogą w szerszym zakresie wykorzystywać multimedialne materiały edukacyjne w nauczaniu różnych przedmiotów.

Pomysł, projekt rozmieszczenia okablowania i punktów dostępowych, realizacja i montaż, konfiguracja, testowanie i końcowe wdrożenie, a także stały nadzór – mgr inż. Wacław Libront.