„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska

 

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że i my postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Jest to VIII edycja ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

W dniach od 1 do 15 marca nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną – ARKA, podczas której będziemy zbierać książki . Jeśli masz w domu niepotrzebne książki, których już nie czytasz, przynieś je do naszej biblioteki, a my po zakończeniu akcji wyślemy je pod wskazany adres.

 Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich moli książkowych do udziału w akcji CZYTAJ PL 2021. Do końca listopada możecie czytać i słuchać 12 bestsellerów całkowicie za darmo! Wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink i w niej zeskanować kod QR z plakatu. Oto lista książek, dostępnych w tym roku:

W czasie kształcenia na odległość możliwe jest korzystanie ze zbiorów biblioteki szkolnej. Aby wypożyczyć książkę należy skontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem za pośrednictwem e-dziennika i ustalić termin wypożyczenia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przeglądając zasoby biblioteki szkolnej na stronie https://m012427.molnet.mol.pl/ można sprawdzić dostępność i dokonać rezerwacji wybranej książki.

Kolejny raz uczniowie szkoły biorą udział w akcji Czytaj PL. Tegorocznym hasłem akcji jest „znowu czytam” – przekornie przypominające, że część uczniów czyta w szkole bo lubi, a część czyta ponieważ musi… ale nawet osoby zniechęcone mogą do czytania wrócić i sięgać po kolejne lektury już z własnej woli. W ramach Czytaj PL w aplikacji Woblink będzie można jak co roku pobrać 12 tytułów.

Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają „wywalone” – spotkanie autorskie online z Michałem Zawadką.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza młodzież na spotkanie autorskie z Michałem Zawadką – pisarzem, dziennikarzem, autorem książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, mówcą inspiracyjno-motywacyjnym, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, a także założycielem wydawnictwa MindDream. Spotkanie odbędzie się w formule online – dostępne będzie na stronie internetowej gorlickiej biblioteki i kanale YouTube.

Na platformie lektury.gov.pl zamieszczone są obowiązkowe i uzupełniające lektury szkolne. Możesz je czytać online lub pobrać e-booka, a ciekawe materiały do powtórek z lektur znajdziesz w zakładce Projekty szkolne.

 Tegoroczna edycja Małopolskich Dni Książki - "Książka i Róża" będzie niezwykła, ponieważ w całości internetowa! 23 kwietnia br. zaplanowano m.in. warsztaty on-line i wirtualne spacery po półkach wydawniczych. Wszystkich miłośników dobrej lektury zapraszamy do wspólnej, internetowej przygody.

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz używanych podręczników

5 i 6 września 2019 r. sala nr 22 (II piętro, obok biblioteki)
od godz. 700 do 800 i na każdej przerwie międzylekcyjnej