W drugim tygodniu października gościliśmy w naszej szkole pana Filipa Tohla - gorlickiego adwokata. Pan mecenas przeprowadził z uczniami warsztaty z zakresu edukacji prawnej w obszarze odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przemocy psychicznej i ceberprzemocy. Jak zostało wyjaśnione, osoba nieletnia nie jest bezkarna. Wszelkie zasady postępowania w przypadku przekroczenia prawa wyjaśnia Kodeks Karny, którym osoby nieletnie także są objęte. Dotyczy to zarówno zniszczenia mienia, jak i przekroczenia barier psychicznych, w tym cyberprzemocy. Bardzo dziękujemy panu mecenasowi za ciekawe przeprowadzone warsztaty.

W trzeci czwartek listopada tj. w tym roku 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Wszystko zaczęło się, gdy dziennikarz w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Udało mu się, bo aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki.

Jesteś w trudnej sytuacji? Potrzebujesz pomocy lub porady? Nie wiesz, gdzie szukać wsparcia?

Możesz uzyskać ją w Gorlicach w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza na ul. Węgierska 21(Stary Szpital). Działa tam Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży. Korzystanie ze wsparcia poradni nie wymaga skierowania od lekarza i jest bezpłatne.

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Czas, w którym przyszło mi do Was pisać, jest dla nas wszystkich trudny. Mam nadzieję, że u Was wszystko porządku i czujecie się dobrze. Zarówno Wy, Wasze rodziny, jak i Wasi przyjaciele oraz bliscy. Rodziców pragnę zapewnić, iż pozostaję do dyspozycji Państwa i Państwa dzieci. Służę pomocą w postaci konsultacji, porad i rozmów za pośrednictwem e-dziennika, Messengera, skypa oraz telefonicznie. Zapraszam do kontaktu.

W dniu 06.04.2017 r. w ramach Ogólnoszkolnej Kampanii Promocji Zdrowia ,,Szukamy Haka na Raka” odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących z lekarzem, Panią Zofią Szarą – ordynatorem oddziału onkologii w Gorlicach, specjalistą chemioterapii nowotworów i specjalistą chorób wewnętrznych.