18.03.2024 r. w Marcinkowicach rozegrany został rejonowy etap Licealiady w Piłkę Ręczną Dziewcząt. W wyniku losowania nasza drużyna rozegrała 3 mecze z drużynami  z: Grybowa (wygrana 16:2), Limanowej (wygrana 10:4) i IV Liceum Sportowego z Nowego Sącza (wygrana 6:4). 

W dniu 23.01.2024 r. na Hali Sportowej przy ZSZ w Bieczu rozegrana została Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Mecze rozgrywane były w dwu grupach. Do grupy A na drodze losowania weszły: ZSO Bobowa, I LO Gorlice, LO Biecz i ZSZ Biecz. Grupę B tworzyły: ZSZ Gorlice, ZSE Gorlice i ZST Gorlice. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna. Wyszła z grupy i w finałowym meczu pokonała ZSZ z Gorlic wynikiem 6:1. Ostatecznie dziewczyny z ZSO w Bobowej zajęły I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Ręcznej i zakwalifikowały się do rejonowych rozgrywek. Gratulujemy całej drużynie, dziękujemy za poświęcenie i piękną, widowiskową rywalizację. Życzymy sukcesów w dalszej walce.

 

19.01.2024 na sali gimnastycznej I LO w Gorlicach i ZSZ Gorlice rozegrana została Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców.  Mecze rozgrywane były w 3 grupach: A- I LO Gorlice, ZS nr 1Gorlice, ZSE Gorlice, B- ZSO Bobowa, ZSZ Biecz, ZST Gorlice , C- LO Biecz, ZSZ Bobowa, ZSZ Gorlice. Po  rywalizacji w grupie zespół ZSO Bobowa awansowała z I miejsca w grupie do walki o miejsca medalowe. Do grupy finałowej awansowały również: ZS nr 1 Gorlice i ZSZ Gorlice. Po zaciętej walce o każdy punkt reprezentacja ZSO Bobowa pokazując ogromne zaangażowanie i umiejętności techniczne zdobyła I miejsce, a tym samym awans na zawody rejonowe. Gratulacje dla naszych reprezentantów!

 

W dniu 15.01.2024 r. na sali gimnastycznej I LO W Gorlicach im. M. Kromera rozegrana została Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Rozgrywki toczyły się w 2 grupach: A -  I LO Gorlice, ZSO Biecz, B- ZSO Bobowa, ZSZ Gorlice i ZSE Gorlice. Reprezentacja ZSO Bobowa wygrywając rywalizację w grupie awansowała do meczu finałowego o I miejsce z I LO Gorlice. Po zaciętej walce zespół ZSO Bobowa uzyskał ostatecznie II miejsce w całym turnieju. Gratulacje!

Dnia 3.10.2023 r. na stadionie lekkoatletycznym w Ropie uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej brali udział w Powiatowej Licealiadzie Lekkoatletycznej. Nasza reprezentacja składała się z 27 osób, które rywalizowały w następujących konkurencjach: biegi na dystansie 100 m, 200 m, 400 m, sztafety 4 x 100 m mężczyzn i kobiet, skok w dal, rzut oszczepem i pchnięcie kulą. Sportowym zmaganiom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

W dniu 24.04.2023 r. na hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach uczniowie ZSO Bobowa rywalizowali w ramach Licealiady Wojewódzkiej w Siatkówce Chłopców z najlepszymi zespołami ze szkół z województwa małopolskiego - mistrzami poszczególnych rejonów. Do rywalizacji stawiły się szkoły ponadpodstawowe z: Krakowa, Kęt, Tarnowa, Myślenic, Miechowa i Bobowej.

W dniu 28.04.2022 na sali gimnastycznej w ZSO w Bobowej zostały wręczone medale oraz dyplomy za udział w rozgrywkach międzyklasowych szkoły w piłce siatkowej 3+3. Do udziału w rozgrywkach w roku szkolnym 2021/2022 zgłosiło się 10 zespołów. System rozgrywek był następujący: gra toczyła się w 2 grupach po 5 drużyn - systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny z pierwszym miejscem w obu grupach walczyły o 1 i 2 miejsce, drużyny z drugiego miejsca w grupach o miejsca 3-4.

W dniu 6.04.2022 r. w Kętach zostały rozegrane wojewódzkie finały Licealiady w siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 5 najlepszych zespołów ze szkół średnich z całej małopolski, wyłonionych w zawodach rejonowych. ZSO Bobowa reprezentowało rejon nowosądecki po wygranych meczach w rozgrywkach rejonowych z ZS w Starym Sączu 2:0, ZS w Limanowej 2:0 oraz IV LO Sportowym w Nowym Sączu 2:0. Po losowaniu grup zawodnicy ZSO Bobowa znaleźli się  w grupie z I LO Kraków, z którym przegrali po walce 2:0. W meczu o III miejsce grali z LO Miechów – zwyciężając 2:0. Zasłużony, brązowy medal, wywalczyli uczniowie ZSO Bobowa w składzie: Jakub Kuk (kapitan drużyny), Maksymilian Wojtas, Maciej Bogusz, Szymon Job, Kacper Wojtas, Jakub Skupień, Marcel Wąsowski, Patryk Mruk, Jakub Michalik, pod opieką pani Magdaleny Sowy. Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

W dniu 31.03.2022 r. na hali sportowej przy SP została rozegrana licealiada w siatkówce chłopców - etap rejonowy. Uczniowie ZSO Bobowa w składzie: Jakub Kuk, Kamil Połeć, Maksymilian Wojtas, Maciej Bogusz, Kacper Wojtas, Szymon Job, Jakub Skupień, Marcel Wąsowski, Kamil Amrożkiewicz wywalczyli I miejsce. Wygrana daje im awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się już 6.04.2022 r. w Kętach. Gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy wygranej na rozgrywkach wojewódzkich. Opiekunem grupy jest pani Magdalena Sowa.

W dniu 8.03.2022 r. na hali OSiR Gorlice rozegrany został turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół średnich - etap powiatowy. Rywalizowało 7. drużyn z powiatu gorlickiego. Po walce dziewczęta ZSO Bobowa w składzie: Paulina Szczepanek, Maria Rudolphi, Kinga Kobaka, Semla Joanna, Julia Oślizło, Oliwia Rudolphi, Wiktoria Mól, Wiktoria Niepsuj, Paulina Kowalska, Anna Lach, Maria Nowak wywalczyły brąz. Opiekun - Marta Zastępa.

W dniu 28.09.2021 na stadionie lekkoatletycznym w Bobowej odbyła się Licealiada lekkoatletyczna dla szkół powiatu gorlickiego, której celem była popularyzacja lekkoatletyki, kształtowanie nawyków do aktywnego uczestnictwa w sporcie, wyłonienie najlepszych zawodników/czek na zawody wojewódzkie. Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących udział wzięło 21 uczniów, 10 dziewcząt i 11 chłopców w konkurencjach: bieg na dystansie 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m oraz skok w dal, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

7 października na stadionie w Bobowej odbyła się XXI Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego. W sympatycznej sportowej atmosferze rywalizowała ze sobą młodzież z siedmiu szkół ponadpodstawowych : ZSE Gorlice, ZSnr1 Gorlice, ZST Gorlice, ILO Gorlice, Cech Gorlice ,LO Biecz, ZSO Bobowa.

 

23 września na stadionie OSiR w Gorlicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta dziewcząt z naszej szkoły(6x1000m) zdecydowanie zwyciężyła, zdobywając kolejny raz tytuł Mistrza Powiatu Gorlickiego. Srebro wywalczyły dziewczęta z ZS nr1„Górka” a brąz z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Biegacze z naszej szkoły (6x1200m) uplasowali się na trzecim miejscu, ulegli tylko drużynom z ZS nr1 i ZSE w Gorlicach. Gratulacje dla wszystkich!


To pierwszy w historii medal w tej konkurencji dla naszej szkoły. GRATULACJE !!!

 

Przez ostatnie 8 lat zajmowaliśmy III miejsce, a w tym roku dzięki swojej pracy i zaangażowaniu zdobyłyśmy II miejsce w powiecie.

22 stycznia 2020 r. na hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju rywalizowało 8 zespołów dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych. W fazie grupowej nasze dziewczyny pokonały ZSZ Gorlice (10:2), ZSE(6:3), ZST(5:1).

11 grudnia na hali sportowej w Bobowej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Młodość Inaczej pod hasłem: „Wyjdź z sieci - wejdź do ludzi”. W sympatycznej, sportowej atmosferze rywalizowało ze sobą sześć zespołów: ZSO Bobowa 1, ZSO Bobowa 2, MKS Podkarpacie 1, MKS Podkarpacie 2, ZSZ Bobowa, Szkoła Podstawowa Bobowa.

 

1 października na stadionie OSiR w Gorlicach odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta dziewcząt z naszej szkoły(10x1000m) zdecydowanie zwyciężyła, zdobywając kolejny raz tytuł Mistrza Powiatu Gorlickiego.

Dnia 19.02.2019 na hali sportowej w Bobowej odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Dziewcząt. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła III miejsce. W fazie grupowej uległyśmy tylko drużynie z I LO w Gorlicach (zwycięzcy całego turnieju).