Tradycją jest już organizowanie akcji krwiodawstwa w naszej Szkole. W środę 20 października, odbyła się pierwsza tegoroczna zbiórka krwi. Pomimo trudniejszej sytuacji, młodzież ZSO w Bobowej nie zawiodła. „Jesteśmy otwarci na pomoc innym. Trudne czasy, ale ludzie nadal są potrzebujący” – takie komentarze krążyły wśród krwiodawców. Cieszymy się niezmiernie z postawy naszych uczniów. Zapraszamy na kolejną akcję, która planowana jest na wiosnę 2022 roku.

Klub Honorowych Dawców Krwi działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej informuje, iż na chwilę obecną nie jest możliwy przyjazd zespołu RCKiK OT/Gorlice do naszej szkoły ze względu na panującą pandemię. W związku z tym zachęcamy wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i czują się zdrowe, aby w miarę możliwości wsparły punkt poboru krwi w Gorlicach (ul Węgierska 21, budynek Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza).

03.03.2020 r. pod naszą szkołę podjechała karetka, ale spokojnie nie było poszkodowanych, to tylko kolejna akcja krwiodawstwa.

W dniu 25 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji krwiodawstwa. Inicjatorami akcji byli przedstawiciele lokalnej grupy motocyklistów „Sokół”, którzy poprosili o pomoc.

 
Planowana akcja krwiodawcza, która miała się odbyć w kwietniu br., została nieco przyspieszona. Powodem tej zmiany była pomoc dla naszej nauczycielki, wychowawcy i koleżanki pani Grażyny Kurzawy.