Dnia 12 marca odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja krwiodawcza zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w ZSO w Bobowej. Świadomość młodych ludzi jest coraz szersza, chęci są coraz większe, a najbardziej cieszy fakt, że osób, które chcą nieść pomoc przybywa. Cieszymy się również z tego, że poza dyrekcją, nauczycielami, uczniami i absolwentami naszej szkoły do akcji dołączają kolejni  krwiodawcy z lokalnego środowiska, by podzielić się z innymi tym, co najcenniejsze. Serdecznie dziękujemy.

Wtorkowy dzień 14 listopada,  jest kolejnym, który zapisał się na kartach pomagania innym. Tym razem Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi akcję zorganizowało w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom szkoły oraz osobom ze środowiska lokalnego. Bezinteresowne pomaganie jest szlachetnym gestem, czego jesteśmy żywym przykładem, zważywszy, że każda kropla krwi jest na wagę złota.

Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na marzec 2024 roku. Już dziś zapraszamy do czynienia dobra.

Akcje krwiodawcze w naszej szkole cieszą się coraz większym uznaniem wśród społeczności lokalnej. 14 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej przeprowadzono drugą, w tym roku szkolnym, akcję krwiodawstwa. Nie zawiedli uczniowie, nauczyciele, absolwenci, pracownicy naszej szkoły oraz osoby spoza placówki. Wszyscy po raz kolejny udowodnili, że oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Akcje te cieszą tym bardziej, że po zakończeniu edukacji w naszej szkole absolwenci pielęgnują tę piękną postawę w dalszym dorosłym życiu. Dziękujemy z całego serca i zapraszamy na kolejną akcję honorowego krwiodawstwa.

Tradycją jest już organizowanie akcji krwiodawstwa w naszej Szkole. W środę 20 października, odbyła się pierwsza tegoroczna zbiórka krwi. Pomimo trudniejszej sytuacji, młodzież ZSO w Bobowej nie zawiodła. „Jesteśmy otwarci na pomoc innym. Trudne czasy, ale ludzie nadal są potrzebujący” – takie komentarze krążyły wśród krwiodawców. Cieszymy się niezmiernie z postawy naszych uczniów. Zapraszamy na kolejną akcję, która planowana jest na wiosnę 2022 roku.

Klub Honorowych Dawców Krwi działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej informuje, iż na chwilę obecną nie jest możliwy przyjazd zespołu RCKiK OT/Gorlice do naszej szkoły ze względu na panującą pandemię. W związku z tym zachęcamy wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i czują się zdrowe, aby w miarę możliwości wsparły punkt poboru krwi w Gorlicach (ul Węgierska 21, budynek Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza).

03.03.2020 r. pod naszą szkołę podjechała karetka, ale spokojnie nie było poszkodowanych, to tylko kolejna akcja krwiodawstwa.

Szkolny Klub HDK
zaprasza uczniów, nauczycieli i pracowników na akcję krwiodawstwa
przeprowadzaną w naszej szkole w dniu 3 marca 2020 r. (tj. wtorek) od godziny 8.00 w sali nr 5.

Agnieszk Gołyźniak

W dniu 25 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji krwiodawstwa. Inicjatorami akcji byli przedstawiciele lokalnej grupy motocyklistów „Sokół”, którzy poprosili o pomoc.

 
Planowana akcja krwiodawcza, która miała się odbyć w kwietniu br., została nieco przyspieszona. Powodem tej zmiany była pomoc dla naszej nauczycielki, wychowawcy i koleżanki pani Grażyny Kurzawy.