Szczypiornistki z ZSO w Bobowej najlepsze w powiecie gorlickim
- Odsłony: 94
W dniu 10.02.2025 r. na hali sportowej w Bieczu odbyły się powiatowe zawody szkół średnich w piłce ręcznej dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział 6 szkół: ZSZ Gorlice, ZS nr 1 w Gorlicach , I LO w Gorlicach i ZSZ Biecz, LO Biecz ZSO w Bobowej. Po wygranej w grupie nasza reprezentacja awansowała do finału, w którym pokonała ZSZ w Gorlicach 10:4 - awansując tym samym na zawody rejonowe, które odbędą się w Nowym Sączu.
NIEZAPOMNIANA NOC PEŁNA MAGII
- Odsłony: 432
W sobotni wieczór, 25 stycznia 2025 roku, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej bawili się na balu studniówkowym, który odbył się w sali bankietowej „Ostoja” w Bobowej. Wydarzenie zgromadziło przyszłych maturzystów, którzy w niezwykłej atmosferze świętowali symboliczne 100 dni do egzaminu maturalnego.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZSO w Bobowej
- Odsłony: 276
Monika Durlak uczennica klasy 3b Techniku i Tomasz Cygnarowicz uczeń klasy 4a LO to tegoroczni Stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się dnia 14 stycznia 2025 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z rąk Małopolskiej Kurator Oświaty dr Gabrieli Olszowskiej uczniowie odebrali przyznane wyróżnienie. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w danym roku szkolnym. Stypendystom gratulujemy sukcesu oraz życzymy, by nadal rozwijali swoje pasje i zainteresowania.
I TURNIEJ SZACHOWY
- Odsłony: 693
Szkolny turniej szachowy rozgrywany był na przełomie grudnia 2024 i stycznia 2025 roku i brało w nim udział 16 zawodników. Szkolnym arcymistrzem został Michał Wołkowicz z klasy II liceum. Gratulujemy!
Do Betlejem pełni radości spieszmy powitać Jezusa małego
- Odsłony: 874
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o sporach i waśniach. 20 grudnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, przedstawił bożonarodzeniowy program artystyczny. W spotkaniu uczestniczyła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
BENEFIS LITWOSA
- Odsłony: 841
20 grudnia społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej świętowała dzień swojego patrona, Henryka Sienkiewicza. Warto przypomnieć, że jest on Patronem Szkoły od 1966 roku. Autor Trylogii zajmuje wyjątkowe miejsce w historii polskiej literatury, o czym najlepiej świadczą słowa Witolda Gombrowicza: „Gdyby historia literatury przyjęła jako kryterium wpływ sztuki na ludzi, Sienkiewicz (…) powinien by zajmować w niej pięć razy więcej miejsca niż Mickiewicz. Któż czytał Mickiewicza z własnej i nieprzymuszonej woli, któż znał Słowackiego? Krasiński, Przybyszewski, Wyspiański... byłoż to coś więcej niż literatura narzucana, literatura wmuszana? Lecz Sienkiewicz to wino, którym rzeczywiście upajaliśmy się i tu serca nasze biły... i z kimkolwiek się rozmawiało, z lekarzem, z robotnikiem, z profesorem, z ziemianinem, z urzędnikiem, zawsze natrafiało się na Sienkiewicza, na Sienkiewicza jako na ostateczny, najbardziej intymny sekret polskiego smaku, polski «sen o urodzie».”
I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Sienkiewicza”
- Odsłony: 909
17.12. ZSO w Bobowej był organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Sienkiewicza” z dwóch powodów, po pierwsze, nasz ogólniak nosi imię Henryka Sienkiewicza, po drugie, właśnie w grudniu (10.12.1905 r.) pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć sławnego Polaka. Gości powitała p. dyrektor, Urszula Jabłońska, a otwierając konkurs przypomniała historię Nagrody Nobla i sylwetki polskich noblistów.
Wizyta zawodoznawcza w Radiu Kraków
- Odsłony: 743
Uczniowie z klasy 5b Technikum, przed świętami wybrali się na kolejną wizytę zawodoznawczą do Krakowa, tym razem do siedziby Radia Kraków i na Rynek Główny, by zobaczyć organizację imprezy okolicznościowe.
"Szlachetna Paczka" w ZSO w Bobowej
- Odsłony: 870
Na przełomie listopada i grudnia Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej kolejny raz włączyło się w akcję „Szlachetnej Paczki”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Krwiodawstwo w ZSO Bobowa – grudzień 2024
- Odsłony: 647
W przeddzień mikołajek w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawcza. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także osoby z lokalnego środowiska. Pomoc, jaką człowiek ofiarowuje oddając krew, jest bardzo cenna dlatego zachęcajmy naszych znajomych, przyjaciół do dzielenia się tym darem. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej akcji w marcu 2025 roku.
Spotkanie autorskie z Piotrem Lianą w ZSO w Bobowej
- Odsłony: 950
W ramach promowania czytelnictwa, 28 listopada zostało zorganizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, spotkanie z autorem powieści kryminalnych, gorliczaninem, Panem Piotrem Lianą. Zaproszony gość, to nie tylko pisarz, ale również miłośnik i fascynat kultury Dalekiego Wschodu. Spotkanie przeniosło wszystkich uczestników do kraju Kwitnącej Wiśni i było pełne ciekawych opowieści o podróży i pobycie naszego gościa w Japonii. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ciekawostek na temat japońskiej kultury, kuchni, języka, klimatu oraz mogła obejrzeć pamiątki przywiezione z Japonii, m.in. książki. Na koniec padły pytania o plan i pomysł na kolejną książkę, a także o mangi, które ostatnimi czasy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Wykład "O Humanistach i Matematykach" dla uczniów ZSO w Bobowej
- Odsłony: 825
26 listopada, w Auli Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, odbył się wykład dr. Zdzisława Pogody pt. „O Humanistach i Matematykach”. Wydarzenie zgromadziło około 250 uczniów z Nowego Sącza, Gorlic i Bobowej, ich opiekunów oraz członków Sądeckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Spotkanie miało na celu przybliżenie matematyki młodym ludziom i obalenie stereotypu „humanisty nielubiącego matematyki”. Naszą szkołę reprezentowali matematycy z klasy 3a LO.
106. rocznica odzyskania Niepodległości
- Odsłony: 1220
8 listopada społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystej akademii z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor szkoły, Urszula Jabłońska, która przypomniała, że 123 lata nasi przodkowie żyli pod zaborami, marząc o wolnej ojczyźnie. Zwróciła uwagę, że szczególny szacunek należy się tym, którzy wszystko poświęcili dla ojczyzny, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
Kolejny sukces zespołu „Kreatywni”
- Odsłony: 110
Dnia 5 listopada, uczennice z zespołu muzycznego „KREATYWNI” pod opieką p. Agnieszki Gołyźniak, wzięły udział w V Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Religijnej „Bogu i Ojczyźnie” w Łużnej. Dziewczyny przygotowały dwa utwory: „Wolność” – piosenka patriotyczna oraz „Schowaj mnie” – piosenka religijna. Jury prosiło o wybranie jednego utworu do prezentacji. Zgodnie ustalono, że będzie to piosenka religijna. Perfekcyjnym wykonaniem utworu, zespół zapewnił sobie I miejsce. Wręczenie nagród oraz statuetki nastąpiło 11 listopada podczas Gminnych Obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Łużnej. Tam wokalistki zaprezentowały się przed szerszą publicznością. Skład zespołu: Aleksandra Cieśla – wokal, skrzypce, Aleksandra Chmielowska – wokal, Karolina Orłowska – wokal, gitara, Karina Cieśla – wokal, keyboard.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zwycięstwo w Konkursie Patriotycznym
- Odsłony: 147
Na początku listopada odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej w Bobowej, w którym wziął udział nasz zespół muzyczny „Kreatywni I” oraz „Kreatywni II”. Nasi wokaliści zostali podwójnie nagrodzeni. Pierwszy zespół w składzie: Monika Maciaszek, Julia Nalepa, Dominika Dyl, Julia Nowak, Franciszek Zabielny, Damian Rafa, Tomasz Tabiś oraz Sebastian Chramęga, wykonał utwór „O mój rozmarynie” i zajął II miejsce w kategorii zespoły. Z kolei drugi reprezentujący naszą szkołę zespół w składzie: Aleksandra Chmielowska, Aleksandra Cieśla, Karolina Orłowska, Karina Cieśla zaprezentował utwór „Wolność” i zajął I miejsce w kategorii zespoły. Oba zespoły przygotowywały się pod czujnym okiem opiekunki p. Agnieszki Gołyźniak. W konkursie wzięła również udział uczennica naszej szkoły, Magdalena Mucha z klasy 3a LO, która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż” i zajęła I miejsce w kategorii soliści. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 24