10 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na  uroczystej akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, by wspólnie upamiętnić tę ważną dla naszego narodu rocznicę. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły, Urszula Jabłońska,  która przypomniała historię naszej ojczyzny i podkreśliła jak ważny jest szacunek i uznanie dla tych, którzy zginęli, byśmy dziś mogli docenić wolność.

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"  

 

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły, jak co roku od wielu lat, pamięta nie tylko o najbliższych, ale także o zmarłych nauczycielach, uczniach i pracownikach szkoły. 

 

27 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku, uczniowie mogli tego dnia wziąć udział w kilku konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

,,Wszyscy powinniśmy troszczyć się o przyszłość, bo w niej spędzimy resztę życia”
Charles Kettering

12 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i prawybory do Parlamentu RP. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą zgłoszonych przez klasy kandydatów. Biorący udział w prawyborach parlamentarnych uczniowie głosowali na wybrany przez siebie Komitet Wyborczy.

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Geograficznego 14 października o godz. 5.00 wyruszyli w kierunku Bieszczad. Pieszą wędrówkę rozpoczęli szlakiem w Mucznem przez Bukowe Berdo, po drodze zdobywając Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczad. Następnie zeszli do Wołosatego na wyczekiwane miejsce noclegu.

Uczniowie ZSO wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym  „Rób to co kochasz”,  realizowanym przez rapera Arkadio. Projekt ten jest finansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach konkursu nr DSRiN-I-7211-228/18 na powierzenie realizacji zadań ze środków  Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy  Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Na początku października s. Wirginia wraz z grupą uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wzięła udział w forum formacyjnym „Powstań i żyj, stając się sobą”. Spotkanie miało miejsce w Tarnowie-Mościcach w hali "Jaskółka". W wydarzeniu uczestniczyło prawie 1500 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej diecezji tarnowskiej.

29 września młodzież ZSO wyjechała na Małopolską Noc Naukowców, by razem z naukowcami poznać tajemnice Wszechświata, odkryć zakamarki laboratoriów i przekonać się, że naukę da się lubić. Ten rok jest szczególny, ponieważ 550 lat temu urodził się wielki polski uczony Mikołaj Kopernik, a 17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców jest poświęcona w dużej mierze jego osiągnięciom.

Uczniowie klasy V Technikum specjalizujący się w baristyce przygotowali pokazowe zajęcia dla koleżanek i kolegów z młodszych klas, na których przybliżyli historię kawy, jej rodzaje, sposoby parzenia i podawania. Wykorzystując różne rodzaje ekspresów i specjalistyczny sprzęt baristyczny przygotowali aromatyczne napoje z rozmaitych gatunków kaw, które można było zdegustować.  Kreatywną dekorację wykonali uczniowie grupy technik reklamy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.