Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Takim mottem został zakończony rok szkolny 2021/2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Uroczyste akademia zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli,  pracowników szkoły. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza J. Kokoszki, złożonym dziękczynieniu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i wysłuchaniu homilii na temat zagubionej owcy, wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej.

Wraz zakończeniem roku szkolnego zakończyliśmy projekt eTwinning "How much does it cost". Projekt miał na celu pokazanie cen tych samych (wybranych) produktów w krajach partnerskich (Polska, Słowacja, Portugalia, Francja, Rumunia, Turcja, Korea Południowa). Zapraszamy do obejrzenia rezultatów.

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła realizowała przedsięwzięcie „Bo(m)bowa wyprawa, kompetencji poprawa” finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

W związku z organizowanym konkursem ortograficznym na platformie Dyktanda.pl uczniowie naszej szkoły mieli okazję, by sprawdzić swoje umiejętności praktycznego stosowania zasad pisowni. Za pomocą swoich telefonów zarejestrowali się w serwisie i poprzez aplikację napisali dyktanda dostosowane do swojej kategorii wiekowej.

W bieżącym roku szkolnym miesiąc maj w naszej szkole upłynął, dla uczniów Technikum, pod kątem wycieczek i wizyt zawodoznawczych. Uczniowie kształcący się w zawodach technik rachunkowości i technik reklamy poznali specyfikę pracy poszczególnych działów w ZUS w Nowy Sączu, odwiedzili miejsca w których pracowano zdalnie (marketing telefoniczny) oraz w bezpośrednim kontakcie z klientem. Pracownik instytucji wyjaśnił „Jak tłumaczyć język prawny, aby klient zrozumiał treść pisma”.

Ostatnie dwa dni maja zgromadziły w murach naszego Liceum i Technikum ósmoklasistów, którzy przybyli, by poznać naszą ofertę edukacyjną. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia klasopracowni, wzięcia udziału w konkursach oraz skosztowania przepysznych smakołyków. Drodzy Ósmoklasiści, było nam bardzo miło Was gościć. Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z naszej Szkole dopiero się zacznie… Jesteśmy przekonani, że rozmowy z nauczycielami i naszymi uczniami rozwiały Wasze wątpliwości i chociaż w małym stopniu przybliżyły Wam, jak wygląda edukacja w naszej placówce.

ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH!
Czekamy na Was!

W dniu 4 maja 2022 r. Starosta Gorlicki – Pani Maria Gubała – zarządziła wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Gorlickiego. Celem działania tego organu jest m.in. upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększanie aktywności młodzieży w lokalnym środowisku, reprezentowanie jej interesów, współpraca z samorządami uczniowskimi, a także promocja kultury, ochrona środowiska, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych.

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku, to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Witaj przygodo - chciałoby się rzec. Kolejna grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego wyruszyła w podróż, aby odkryć nowe, nieznane dotąd oblicze Grecji. Projekt PO WER realizowany jest w naszej szkole od czerwca 2021 roku. Obecnie druga grupa wyjechała do Pyrgetos, aby poznać zasady pracy tamtejszej szkoły średniej. Przy okazji młodzież będzie miała okazję zetknąć się z kulturą, kuchnią oraz tradycją grecką. Oj piękne będą wspomnienia, piękne.

W ostatni piątek kwietnia nasi maturzyści zakończyli rok szkolny. Po trzech lub czterech, jakże niezwykłych latach nauki, które z uwagi na pandemię raz były stacjonarne, raz zdalne, nadszedł czas pożegnania. Maturzyści, po raz ostatni w asyście pocztu sztandarowego, udali się na Mszę Św. uroczyście celebrowaną przez ks. Jarosława Kokoszkę.

22 kwietnia 2022 roku w Krakowie odbył się Etap Okręgowy XXIX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Powiat Gorlicki reprezentowała Sandra Szpila uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zajmując w kategorii II (szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe), etapu okręgowego III miejsce. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko. W rywalizacji liczyły się wyniki z testu i przygotowanie oraz udokumentowanie akcji prozdrowotnej. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

21 kwietnia 2022 r. w Tarnowie odbył się drugi (diecezjalny) etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Pruś oraz Aleksander Prokop. Po części pisemnej a potem ustnej uczeń naszej szkoły Aleksander Prokop zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w Niepokalanowie!

W czwartek 31 marca 2022r., odbył się VIII Wiosenny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez GCK w Gorlicach. Udział w nim wzięły dwie uczennice z klasy Ib Liceum , a jednej z nich udało się zdobyć wyróżnienie spośród wielu uczestników. Oliwia Jamrozy zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” czym zdobyła uznanie komisji i w pełni zasłużone wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Zgrani, zgodni i pełni zapału. Tak można podsumować wydarzenia ostatnich dni w naszej szkole. Chcąc wesprzeć poszkodowanych w wojnie w Ukrainie, zorganizowany został kiermasz w naszej szkole. Sprzedawano pożywne zupy, szybkie przekąski, pyszne donaty. Nie zabrakło też słodkości. W działania zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice. W trakcie sprzedaży, zorganizowano również zbiórkę rzeczy potrzebnych dla uchodźców. Dopełnieniem tego przedsięwzięcia były dekoracje, prace plastyczne oraz utwór muzyczny w wykonaniu uczennicy klasy 3Tb Natalii Podwiki. W sumie zebrano kwotę około 1400 zł oraz najpotrzebniejsze rzeczy, które zostaną przekazane na rzecz osób z Ukrainy.

W czwartek 10 marca 2022 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się 67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Konkurs ten obejmował kilka kategorii: recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa i teatr jednego aktora. Nasz uczeń, Kacper Pruś z klasy 4 Technikum wystąpił w kategorii recytacja. Jury przyznało mu wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

O dostępności wciąż mówi się za mało! A przecież bez niej wielu z nas nie będzie w stanie normalnie żyć. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0”, dzięki któremu będziemy uczyć się dostrzegać potrzeby osób z niepełnosprawnościami, osób starszych czy też znajdujących się w różnych trudnych życiowych sytuacjach!

II tura projektu PO WER „Bom(b)owa wyprawa, kompetencji poprawa” rusza z wielkim impetem. Rekrutacja zakończona. Teraz czas na pierwsze spotkania, podszlifowanie języka angielskiego, zaznajomienie się z kulturą grecką oraz poznanie nowego języka – języka greckiego. Koordynator projektu, Agnieszka Gołyźniak, już dziś zaprasza rodziców i uczestników na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 16.00 w sali nr 2 ZSO w Bobowej.

Gościmy

Odwiedza nas 452 gości oraz 0 użytkowników.