15 lipca 2024 r., w 614 rocznicę bitwy pod Grunwaldem, przed obeliskiem "W Hołdzie Gryfitom" przy ZSO w Bobowej, Burmistrz Bobowej złożył wiązankę kwiatów w asyście Bractwa Rycerskiego 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej.

Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca, nadszedł czas na upragniony przez uczniów i nauczycieli wypoczynek. Po Mszy Świętej cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii kończącej rok szkolny 2023/24.

„Co to był za ślub” to temat wywiadu, który Tomasz Cygnarowicz i Kajetan Zarzecki nagrali i opracowali na XII edycję ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Nasi sąsiedzi – Żydzi” zorganizowaną przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”. Uczniowie klasy IIIa LO zajęli III miejsce i znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Nagrali wywiad, sporządzili protokół nagrania, co stanowiło bazę źródłową pracy. Wywiad przeprowadzili ze świadkiem lokalnej historii panią Józefą Myśliwiec, która obserwowała życie codzienne mniejszości żydowskiej przed i po II wojnie światowej.

W minionym tygodniu, 7 czerwca, gościliśmy w murach ZSO niecodziennego gościa, światowej sławy kompozytora, producenta muzycznego, a przede wszystkim absolwenta naszego bobowskiego ogólniaka - Zbigniewa Preisnera. Forma spotkania miała charakter wywiadu, który przeprowadzili uczniowie ZSO, Maksymilian Wojtas i Dagmara Wojtaczka, pod okiem pani Magdaleny Zabielny. Pytania kierowane do Mistrza dotyczyły różnych sfer: jego działalności  muzycznej, młodości, kariery, przyjaźni, poglądów…

Dziś w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej uczestniczył w procesji do czterech ołtarzy. Jeden z ołtarzy został przygotowany przez naszą Szkołę.