Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bobowej w dniu 15 marca 2023 r. wzięli udział w finale projektu „Europa z naszej ulicy” w Warszawie, gdzie rywalizowali z dziewięcioma grupami wyłonionymi spośród ponad 140 projektów z całej Polski. Podczas finału zaprezentowali autorski projekt „Mecyje bobowskie”, który decyzją jurorów znalazł się w gronie laureatów. Zwycięzcy wraz z opiekunem niebawem wybiorą się na czterodniową wizytę do Brukseli.

Akcje krwiodawcze w naszej szkole cieszą się coraz większym uznaniem wśród społeczności lokalnej. 14 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej przeprowadzono drugą, w tym roku szkolnym, akcję krwiodawstwa. Nie zawiedli uczniowie, nauczyciele, absolwenci, pracownicy naszej szkoły oraz osoby spoza placówki. Wszyscy po raz kolejny udowodnili, że oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Akcje te cieszą tym bardziej, że po zakończeniu edukacji w naszej szkole absolwenci pielęgnują tę piękną postawę w dalszym dorosłym życiu. Dziękujemy z całego serca i zapraszamy na kolejną akcję honorowego krwiodawstwa.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej 09.03.2023 r. wzięli udział w akcji edukacyjnej Ministra Finansów ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć” prowadzonej przez pracowników Urzędu Skarbowego w Gorlicach. Panie Agnieszka Bugno i Małgorzata Michalik w bardzo ciekawy sposób uświadomiły uczniom czym jest hazard. Przedstawiły mechanizmy uzależnienia od hazardu. Panie prelegentki zwróciły również uwagę na skutki uzależnienia od hazardu dla samego gracza jak i jego bliskich. Paniom prelegentkom serdecznie dziękujemy za wnikliwe przybliżenie problemu.

Uczniowie naszej szkoły ponownie najlepsi w powiecie. W grupie zagraliśmy z:
ZSO Bobowa - ZST w Gorlicach 2:0
ZSO Bobowa - LO Biecz 2:0
ZSO Bobowa - ZS nr1 w Gorlicach 2:1
Finał: ZSO Bobowa – I LO w Gorlicach 2:0

Bardzo dobra postawa oraz duże zaangażowanie uczniów zapewniło im pewne zwycięstwo w powiecie gorlickim i dało przepustkę do kolejnego etapu, którego będziemy gospodarzami. Walczymy dalej i już dziś zapraszamy 28 marca do Bobowej – sportowe emocje gwarantowane! Gratulacje dla naszych reprezentantów!

W dniu 27.02.2023 r. w dwu gorlickich szkołach: I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera i Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego został rozegrany turniej piłki siatkowej dziewcząt - etap powiatowy. Wzięło w nim udział pięć szkół z powiatu gorlickiego wśród których znalazła się i nasza. Rozgrywki odbyły się systemem ,,Każdy z każdym”, w dwu grupach.

O tym, że trzeba pomagać wie cała społeczność ZSO w Bobowej, dlatego w ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole odbył się kiermasz, podczas którego zbieraliśmy środki na pomoc osobom poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Czujemy się w obowiązku wsparcia naszych rówieśników z Turcji, których grupa naszych uczniów odwiedziła w grudniu ubiegłego roku.

31. Finał WOŚP
Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Graliśmy i my!

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej to szkoła kultywująca tradycje i wartości ważne dla młodego pokolenia. Oprócz pracy nad własnym intelektem uczniowie tej szkoły dostrzegają potrzebę dawania siebie innym, dlatego bardzo chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w inicjatywę pod hasłem „Mistrzowie Energii”, która jest częścią kampanii pod tym samym tytułem organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze, a wspieranej przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jej celem było uświadomienie sobie jak efektywnie korzystać z energii elektrycznej, co zrobić, aby zużywać jej mniej – z korzyścią dla siebie i otaczającego świata. Przypomnieć, że każde, nawet najmniejsze działanie na rzecz oszczędzania energii jest ważne.

Bal studniówkowy to tradycja, która pozwala w pewien sposób podsumować lata edukacji w szkole średniej. Na około 100 dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie klas maturalnych spotykają się na wyjątkowej uroczystości, jaką jest studniówka. Dla niektórych z nich jest to pierwszy tak uroczysty bal w ich dorosłym życiu, który jest niezapomnianym przeżyciem.

Tradycją jest, że imprezę otwiera dyrektor szkoły, dlatego po części oficjalnej, podziękowaniach młodzieży, skierowanych do dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz koleżanek i kolegów, bal studniówkowy został oficjalnie rozpoczęty przez panią dyrektor Urszulę Jabłońską. Piękne stroje, tradycyjny polonez, wyborne jedzenie, miłe towarzystwo oraz dobry nastrój sprawiły, że zabawa była bardzo udana, a wspomnienia tej magicznej nocy będą niejednokrotnie przywoływane w spotkaniach po latach. Teraz, naszym maturzystom pozostaje życzyć pomyślnie zdanych egzaminów w maju, wiary we własne siły i pomyślności w dorosłym życiu.