30 listopada uczniowie naszej szkoły pojechali do Biecza, by odebrać nagrody w Powiatowym Konkursie „Romantic Game”, w którym brali udział grupowo i indywidualnie. Zadaniem uczestników było stworzenie edukacyjnej gry planszowej wraz z pytaniami i instrukcją, dotyczącej życia i twórczości Adama Mickiewicza. Jury konkursu przyznało wszystkie trzy miejsca naszym uczniom, ponieważ poziom merytoryczno - plastyczny prac był na bardzo wysokim poziomie. Wyniki rysują się następująco: I miejsce - klasa Ib LO Wiktoria Kwarcińska Maja Romańska Maja Szczepanek Anna Smoszna II miejsce - klasa IIa LO Kamil Kwarciński III miejsce - klasa IIb LO Julia Włudyka Natalia Bogusz Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, cieszymy się, że podjęli wyzwanie i mamy nadzieję, że takich sukcesów będą mieć coraz więcej.

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Jest to doskonała okazja, by zastanowić się czym tak naprawdę jest życzliwość, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi oraz jak ważny jest to aspekt w relacjach międzyludzkich.

Już kolejny raz udało się w ZSO w Bobowej zorganizować szkolną akcję krwiodawczą, w którą włączyli się uczniowie, nauczyciele, a także osoby z zewnątrz. Dnia 8 listopada przyjechała do szkoły ekipa medyczna z RCKiK o/Gorlice, aby pobrać krew tym, którzy chcą się tym cennym surowcem podzielić z innymi. Za tę postawę jesteśmy ogromnie wdzięczni i zachęcamy wciąż do czynienia dobra, bo przecież krew ratuje życie, a dobro zawsze powraca.

Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Papierosy w trakcie procesu produkcji poddawane są bardzo złożonej obróbce chemicznej. Do tytoniu dodawane są substancje konserwujące, poprawiające smak czy wpływające na jakość produktu. W efekcie decydując się na zapalenie papierosa, musisz być świadomy, że wraz z dymem tytoniowym wchłaniasz 4000 związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze!

Dnia 10 listopada w ZSO w Bobowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawa muzyczna, dekoracja oraz teksty prezentowane przez uczniów wprowadziły zgromadzoną społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.