Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Rajd integracyjny już za nami. Od początku wszystkim towarzyszył dobry humor i pozytywne nastawienie. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli w godzinach porannych z Bobowej w kierunku Stróż. Po przejściu malowniczej trasy, dotarliśmy na miejsce, gdzie uczniowie zregenerowali siły w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”. W drodze powrotnej nikogo nie opuszczał dobry humor. Ten piękny, słoneczny wrześniowy dzień był mile spędzony na rozmowach, których tak nam brakowało. Wędrówka piesza dostarczyła wiele radości i pozwoliła bliżej się poznać. Rajd szkolny okazał się świetnym pomysłem. Bez wątpienia wszyscy wrócili do domów wyczerpani, ale zadowoleni.

W piątek 17 września o godzinie 10.00. w naszej szkole rozległ się głos syreny. Był to sygnał, którym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oddali hołd poległym i pomordowanym na wschodzie Polakom. Po minucie ciszy, która zapanowała po dźwięku syreny przypomniano o napaści i okupacji naszej ojczyzny przez Sowietów.

Tegoroczny początek roku szkolnego 2021/22 zbiegł się z deszczową aurą wyraźnie przypominającą o schyłku lata. Melancholijny jesienny nastrój nie towarzyszył jednak uczniom, którzy zjawili się na inauguracyjnej Mszy Świętej, a następnie wypełnili swym gwarem korytarze, klasy swej szkoły przy ul. Długoszowskich 1. Miło było słyszeć ów gwar po roku, kiedy nauka zdalna była przeważająca, a uczniowie tkwili w wirtualnej rzeczywistości.

W ostatnim roku szkolnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej realizowano program eTwinning wraz ze szkołami z Polski, Słowacji, Niemiec, Włoch, Rumunii i Turcji pod hasłem ”Jak pandemia COVID-19 wpływa na nasze codzienne życie”. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły było bardzo duże. Stworzono logo projektu, kartki okolicznościowe, filmik z przepisami potraw i ciast robionych w czasie wolnym podczas pandemii we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej w Stróżach, książeczkę interaktywną z pandemiami panującymi na świecie, prezentację multimedialną z „Pandemią w sztuce”.

Konkurs plastyczno-cyfrowy "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!" zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej. Zainteresowanie konkursem okazało się bardzo duże. Na konkurs wpłynęło aż 2389 prac!

Zakończyliśmy rok szkolny 2020/21, który przeżyliśmy w dużej mierze przed ekranami komputerów, by po 7 miesiącach zdalnego nauczania powrócić do szkoły na kilka tygodni. Spragnieni kontaktów z rówieśnikami chętnie spotkaliśmy się twarzą w twarz mimo upałów, by na nowo móc realizować swoje pasje, rywalizować w turnieju piłki siatkowej, delektować się smakołykami w szkolnej kawiarence, wyjechać na klasową wycieczkę lub do kina.

„Ponadnarodowa mobilność uczniów” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach programu PO WER pierwsza grupa uczniów ZSO w Bobowej na przełomie września i października wyjedzie do Grecji poznawać kulturę, historię, tradycję kraju.

„Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc znaleźć prawdę we własnym sercu.”
św. Augustyn

30 kwietnia 2021 r. mury ZSO Bobowa opuścił kolejny rocznik absolwentów. Tym razem byli to uczniowie klasy IV T. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, podczas której podziękowali Bogu za spędzone wspólnie cztery lata i prosili Ducha Świętego o dar mądrości w odnalezieniu przez młodych ludzi właściwej ścieżki życia. Następnie za pocztem sztandarowym wszyscy udali się do szkoły, gdzie odebrali z rąk pani dyrektor, Urszuli Jabłońskiej, świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Wręczono również nagrody książkowe oraz statuetki za szczególne osiągnięcia (naukowe, sportowe i artystyczne). Uczniowie ze swojej strony wyrazili wdzięczność dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Absolwentom życzymy powodzenia na maturze i szczęścia w dalszym życiu!!!

12 kwietnia obchodziliśmy 30-lecie założenia Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) z siedzibą w Warszawie. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej Technikum w zawodzie technik rachunkowości przygotowali prezentację, w której przybliżyli działania GPW. Wszyscy uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się między innymi, że GPW w Warszawie, jest najważniejszą częścią polskiego rynku kapitałowego, handluje się na niej dopuszczonymi do publicznego obrotu papierami wartościowymi.

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia jest największym na świecie ekologicznym świętem, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem przewodnim Światowego Dnia Ziemi jest hasło "Przywróć naszą Ziemię!".

Z dumą i radością informujemy, że Szymon Pękala, uczeń klasy trzeciej Technikum, kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, zwyciężył w konkursie na plakat XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pod hasłem ,,Eucharystia daje życie”.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Moja ulica leży w Europie” na najciekawsze prace pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „EuroPAPNews” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego. Termin zgłaszania prac mija 30 czerwca 2021 r. Wszelkie pytania można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomimo wyjątkowej sytuacji pandemicznej i zdalnego nauczania, uczniowie IV klasy Technikum spisali się na medal i mogą się pochwalić świadectwem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie wydanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna w Krakowie. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i zdających, próg 50% z egzaminu teoretycznego i 75% z egzaminu praktycznego nie stanowił problemu dla uczniów technikum organizacji reklamy i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Zdający sprostali wyzwaniom egzaminacyjnym i osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Zdobywcom świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.