W dniu 27.03.2024 na hali PCS w Marcinkowicach odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Do rywalizacji stawiły się 4 drużyny - mistrzowie swoich powiatów: IV LO w Nowym Sączu, ZSTI w Mszanie Dolnej, ZS w Starym Sączu i ZSO Bobowa.

W dniu 12.03.2024 na sali ZSZ w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Patronat nad zawodami objęła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Konkurencja polegała na jak największej liczbie powtórzeń podnoszenia sztangi w pozycji leżącej w czasie 5 minut. Waga sztangi dopasowana była do ciężaru zawodniczki, zawodnika.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowali: Marcelina Brach z kl. IV Technikum, która zajęła I miejsce bezkonkurencyjnie pokonując rywalki z innych szkół  oraz  Kamil Połeć z kl. IV LO, który po meczącej walce zdobył 3 miejsce. Opiekun: Magdalena Sowa.

Serdecznie gratulujemy.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim naszym Paniom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wiele radości oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech zawsze sprzyja Wam szczęście, towarzyszy miłość i szacunek bliskich oraz życzliwość spotykanych ludzi.

Pierwszy weekend ferii uczestnicy szkolnego koła Turystyczno-Geograficznego TRAPER rozpoczęli wyjazdem nad morze. Celem podróży było Trójmiasto. W piątek wieczorem młodzież wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do Sopotu. Rano, po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku, grupa zaczęła zwiedzanie Gdyni.

9 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań społeczności szkolnej w tegorocznej akcji charytatywnej WOŚP. Na zorganizowanym apelu podkreślono wkład naszej młodzieży, nauczycieli i pracowników w tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszyscy wolontariusze i ochotnicy, którzy poświęcili swój wolny czas, zaangażowali się całym sercem w tę szczytną akcję otrzymali podziękowania z rąk pani dyrektor, Urszuli Jabłońskiej, koordynatorów akcji, pani Bernadety Libront i pana Dariusza Włodarza. Cieszy nas tak wielkie zaangażowanie naszych uczniów, dobrze jest wiedzieć, że mamy tylu wspaniałych, oddanych sprawie młodych ludzi. Jesteśmy dumni, że zebrana kwota, tj. 61 644,78zł, przewyższyła sumę z poprzedniego roku, tym bardziej, że 1/3 tej sumy to nasz wkład, bo wolontariusze ZSO zgromadzili aż 20 986,71 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie z nadzieją wspólnego zagrania w 33. Finale WOŚP.

5 lutego 2024 roku odbyły się przesłuchania do IX Edycji Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego głównym organizatorem była  Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP. W konkursie wzięło udział 36. zgłoszonych solistów i zespołów. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowała Katarzyna Teper z klasy 3bLO. Zadaniem każdego uczestnika/zespołu było wykonanie jednego wylosowanego utworu o tematyce patriotycznej: Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Piechota, Legiony, Warszawianka, Boże coś Polskę, Marsz Pierwszej Brygady oraz zaprezentowanie wybranej przez siebie piosenki.

 

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły licznie (prawie sto osób) zaangażowali się w działania związane z WOŚP na terenie miasta i gminy Bobowa, przygotowując wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne na których serwowano soft drinki, ciepłe napoje, ciasto i ciasteczka, hot-dogi oraz gofry. Odwiedzający mogli obejrzeć świat w obiektywie mikroskopu, zobaczyć zaprogramowanego robota z klocków lego, rozwiązywać łamigłówki matematyczne i językowe.

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej odznaczone zostało w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 Brązową Tarczą. W rankingu liceów ogólnokształcących o miejscu szkoły decydowały: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 %), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Gratulujemy absolwentom rocznik 2023, których wynik przełożył się na sukces Szkoły oraz nauczycielom za ich przygotowanie do egzaminu maturalnego.