- Odsłony: 59
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o sporach i waśniach. 20 grudnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, przedstawił bożonarodzeniowy program artystyczny. W spotkaniu uczestniczyła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
- Odsłony: 65
20 grudnia społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej świętowała dzień swojego patrona, Henryka Sienkiewicza. Warto przypomnieć, że jest on Patronem Szkoły od 1966 roku. Autor Trylogii zajmuje wyjątkowe miejsce w historii polskiej literatury, o czym najlepiej świadczą słowa Witolda Gombrowicza: „Gdyby historia literatury przyjęła jako kryterium wpływ sztuki na ludzi, Sienkiewicz (…) powinien by zajmować w niej pięć razy więcej miejsca niż Mickiewicz. Któż czytał Mickiewicza z własnej i nieprzymuszonej woli, któż znał Słowackiego? Krasiński, Przybyszewski, Wyspiański... byłoż to coś więcej niż literatura narzucana, literatura wmuszana? Lecz Sienkiewicz to wino, którym rzeczywiście upajaliśmy się i tu serca nasze biły... i z kimkolwiek się rozmawiało, z lekarzem, z robotnikiem, z profesorem, z ziemianinem, z urzędnikiem, zawsze natrafiało się na Sienkiewicza, na Sienkiewicza jako na ostateczny, najbardziej intymny sekret polskiego smaku, polski «sen o urodzie».”
- Odsłony: 104
- Odsłony: 144
17.12. ZSO w Bobowej był organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Sienkiewicza” z dwóch powodów, po pierwsze, nasz ogólniak nosi imię Henryka Sienkiewicza, po drugie, właśnie w grudniu (10.12.1905 r.) pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć sławnego Polaka. Gości powitała p. dyrektor, Urszula Jabłońska, a otwierając konkurs przypomniała historię Nagrody Nobla i sylwetki polskich noblistów.
- Odsłony: 115
Na przełomie listopada i grudnia Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej kolejny raz włączyło się w akcję „Szlachetnej Paczki”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
- Odsłony: 256
W ramach promowania czytelnictwa, 28 listopada zostało zorganizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, spotkanie z autorem powieści kryminalnych, gorliczaninem, Panem Piotrem Lianą. Zaproszony gość, to nie tylko pisarz, ale również miłośnik i fascynat kultury Dalekiego Wschodu. Spotkanie przeniosło wszystkich uczestników do kraju Kwitnącej Wiśni i było pełne ciekawych opowieści o podróży i pobycie naszego gościa w Japonii. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ciekawostek na temat japońskiej kultury, kuchni, języka, klimatu oraz mogła obejrzeć pamiątki przywiezione z Japonii, m.in. książki. Na koniec padły pytania o plan i pomysł na kolejną książkę, a także o mangi, które ostatnimi czasy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży.
- Odsłony: 109
26 listopada, w Auli Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, odbył się wykład dr. Zdzisława Pogody pt. „O Humanistach i Matematykach”. Wydarzenie zgromadziło około 250 uczniów z Nowego Sącza, Gorlic i Bobowej, ich opiekunów oraz członków Sądeckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Spotkanie miało na celu przybliżenie matematyki młodym ludziom i obalenie stereotypu „humanisty nielubiącego matematyki”. Naszą szkołę reprezentowali matematycy z klasy 3a LO.
- Odsłony: 465
8 listopada społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystej akademii z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor szkoły, Urszula Jabłońska, która przypomniała, że 123 lata nasi przodkowie żyli pod zaborami, marząc o wolnej ojczyźnie. Zwróciła uwagę, że szczególny szacunek należy się tym, którzy wszystko poświęcili dla ojczyzny, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
- Odsłony: 654
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły, jak co roku od wielu lat, pamięta nie tylko o najbliższych, ale także o zmarłych nauczycielach, uczniach i pracownikach szkoły.
30 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udali się na miejscowy cmentarz, by zapalić symboliczny znicz pamięci na grobach zmarłych nauczycieli, uczniów oraz pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej i wspomnieć ich we wspólnej modlitwie. Przy tej okazji uporządkowali i odwiedzili bezimienne i opuszczone mogiły. Takie działania wprowadzają młodzież w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji.
Strona 1 z 36