Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły, jak co roku od wielu lat, pamięta nie tylko o najbliższych, ale także o zmarłych nauczycielach, uczniach i pracownikach szkoły.

30 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udali się na miejscowy cmentarz, by zapalić symboliczny znicz pamięci na grobach zmarłych nauczycieli, uczniów oraz  pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej i wspomnieć ich we wspólnej modlitwie. Przy tej okazji uporządkowali i odwiedzili bezimienne i opuszczone mogiły. Takie działania wprowadzają  młodzież  w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji.

 

„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, Ten może być nauczycielem innych.”  Konfucjusz 

We wrześniu w naszej placówce zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt, którymi opiekuje się pani Krystyna. Są to psy, które zostały porzucone, a dzięki dobremu sercu i wrażliwości pani Krystyny  mają dom i wszystko, czego im potrzeba.  Młodzież naszej szkoły  włączyła się w tę akcję, udowadniając, że nie można być obojętnym na los zwierząt. Zebrana karma została przekazana  przez delegację uczniów z naszej szkoły właścicielce zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i okazane serce.

Od wielu już lat w naszej szkole organizowany jest Szkolny Dzień Języków, a od kilkunastu lat w nawiązaniu do Europejskiego Dnia Języków. Z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską od 2001 roku Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września.

We wczesnojesiennych okolicznościach przyrody klasy pierwsze LO i Technikum udały się na integracyjny rajd do Jamnej, aby poznać się lepiej, wzmocnić ciało i odświeżyć umysł, który po ponad dwutygodniowym wysiłku zdążył się już trochę strudzić. Dwunastokilometrowa trasa pokonana została na medal, kiełbaski smakowały niczym wykwintne danie, starczyło jeszcze sił na siatkarskie zmagania i turystyczno–biesiadne utwory przy akompaniamencie gitary. Egzamin z wytrwałości zaliczony, wpis do historii Szkoły utrwalony. Gratulujemy!

W związku z zaistniałą sytuacją powodziową Gmina Bobowa postanowiła zorganizować zbiórkę potrzebnych rzeczy dla osób dotkniętych powodzią! Wiele osób straciło dach nad głową i dostęp do podstawowych środków do życia. Potrzebna jest nasza pomoc! Czas do 20.09.2024 r.

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego uczniowie klas III a L, III b L i III b T wraz z opiekunami wybrali się do stolicy Węgier, Budapesztu. Dwa dni, które tam spędzili, pozwoliły  im na zobaczenie wielowiekowych zabytków, poznanie węgierskiej historii i kultury oraz podziwianie jedynej w swoim rodzaju przyrody.

"Był taki wrzesień … Jest taki wrzesień" – pod takim hasłem społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zainaugurowała nowy rok szkolny 2024/2025.

W sierpniu br. zakończy się realizacja projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000141413 dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Jest to kolejny projekt międzynarodowy realizowany przez naszą szkołę w partnerstwie z firmami i podmiotami greckimi, z którymi współpracujemy od kilkunastu lat, umożliwiając uczniom wzięcie udziału w mobilnościach zagranicznych.

15 lipca 2024 r., w 614 rocznicę bitwy pod Grunwaldem, przed obeliskiem "W Hołdzie Gryfitom" przy ZSO w Bobowej, Burmistrz Bobowej złożył wiązankę kwiatów w asyście Bractwa Rycerskiego 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej.

Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca, nadszedł czas na upragniony przez uczniów i nauczycieli wypoczynek. Po Mszy Świętej cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii kończącej rok szkolny 2023/24.

„Co to był za ślub” to temat wywiadu, który Tomasz Cygnarowicz i Kajetan Zarzecki nagrali i opracowali na XII edycję ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Nasi sąsiedzi – Żydzi” zorganizowaną przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”. Uczniowie klasy IIIa LO zajęli III miejsce i znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Nagrali wywiad, sporządzili protokół nagrania, co stanowiło bazę źródłową pracy. Wywiad przeprowadzili ze świadkiem lokalnej historii panią Józefą Myśliwiec, która obserwowała życie codzienne mniejszości żydowskiej przed i po II wojnie światowej.

W minionym tygodniu, 7 czerwca, gościliśmy w murach ZSO niecodziennego gościa, światowej sławy kompozytora, producenta muzycznego, a przede wszystkim absolwenta naszego bobowskiego ogólniaka - Zbigniewa Preisnera. Forma spotkania miała charakter wywiadu, który przeprowadzili uczniowie ZSO, Maksymilian Wojtas i Dagmara Wojtaczka, pod okiem pani Magdaleny Zabielny. Pytania kierowane do Mistrza dotyczyły różnych sfer: jego działalności  muzycznej, młodości, kariery, przyjaźni, poglądów…

Dziś w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej uczestniczył w procesji do czterech ołtarzy. Jeden z ołtarzy został przygotowany przez naszą Szkołę.