25 listopada wczesnym rankiem, uczniowie Szkolnego Koła Turystyczno-Geograficznego „Traper”, działającego w ZSO w Bobowej, wyruszyli pociągiem w stronę Piwnicznej Zdrój, na swoją kolejną już eskapadę. Jak się okazało, bardzo zimową.

Trasa prowadziła niebieskim szlakiem z Piwnicznej przez Łomnicę, Halę Łabowską do Bacówki nad Wierchomlą, gdzie był zaplanowany nocleg. Zanim grupa dotarła na miejsce, musiała pokonać kilka stromych podejść, przez co niektórzy podróżnicy nieco zwątpili w swoje możliwości. Na szczęście, dzięki odpowiedniej motywacji, wsparciu koleżanek i kolegów, wszyscy dotarli na dłuższy postój do schroniska na Hali Łabowskiej, gdzie nabrali sił do dalszej wędrówki.

Trasa ze Schroniska do Bacówki okazała się lekka i przyjemna, tym bardziej, że przebiegała w promieniach słońca. Późnym popołudniem grupa dotarła na nocleg do Bacówki nad Wierchomlą. Po ciepłym posiłku i regeneracji sił był czas na wieczorne dyskusje.

Następnego dnia uczestnicy rajdu wyruszyli w dalszą drogę, kierując się w stronę Żegiestowa Zdrój. W krótkim czasie na szlaku przybyło dużo białego puchu, co utrudniało uczniom wędrówkę ale sprzyjało śnieżnym zabawom. Po dotarciu na stację kolejową Żegiestów Zdrój uczestnicy rajdu, zmęczeni ale zadowolenie, wypatrywali nadjeżdżającego pociągu.

W  drodze powrotnej zaplanowano  kolejny wyjazd, tym razem do ... .