Zapraszamy na DNI OTWARTE
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
22-23 V 2024 r. w godz. 8.30-13.30

„Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe.”
bł. Kard. Stefan Wyszyński

Z takim przesłaniem progi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej opuścili kolejni absolwenci klas 4 LO, 5a T, 5b T. Uroczystość zgromadziła abiturientów wraz z rodzicami, zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły oraz młodszych uczniów i uczennice żegnających tegorocznych maturzystów.

W dn. 19.04 br. reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, pod opieką p. Magdaleny Zabielny, wzięła udział w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O SZWAJCARII organizowanym w ramach cyklu „TURBOLANDESKUNDE - wędrówki po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych”. Drużyna z klasy 3aLO w składzie: Kamil Kwarciński, Michał Machałowski i Kacper Maciaszek  zajęła II miejsce w regionie małopolskim. Wcześniej okazali się najlepsi w szkole. W konkursie odbywającym się w Akademii Tarnowskiej wzięło udział 16 drużyn. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Instytut Goethego. Drużynie gratulujemy dużej wiedzy na temat Szwajcarii i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 19.04.2024 r. naszą szkołę odwiedziła pani Marta Bohdziewicz-Lulewicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Poprowadziła dwugodzinną grę „Chłopska Szkoła Biznesu” w ramach akcji edukacyjnej Szkoła Biznesu Społecznego. W rozgrywkach wzięło udział 24 uczniów klasy IIbT. Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły i podczas dwuetapowych zmagań, grając uczyli się prowadzenia biznesu. Najwięcej punktów po dwóch rozgrywkach uzyskali: Martyna Ziętek i Kacper Koralik i to oni otrzymali zaproszenie do Krakowa na rozgrywki regionalne.

19 kwietnia przypada 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Wzorem ubiegłego roku społeczność ZSO po raz drugi włączyła się w akcję, której patronem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach akcji „Żonkile” młodzież wykonała papierowe, żółte kwiaty,  upamiętniając wydarzenia z 19 kwietnia 1943 roku. Uczniowie wraz z opiekunem udali się na bobowski rynek, by tam wręczyć przechodniom symboliczny  kwiat na znak solidarności i wspólnoty.

17 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbył się II etap Forum Profilaktyczno – Edukacyjnego ,,Młodość inaczej” pod hasłem ,,Dobrze widzi się tylko sercem”.

Etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża za nami. 9 kwietnia młodzież z klasy pierwszej LO w składzie: Dominika Górska, Zofia Dąga, Marta Dziedzic, Zuzanna Włudyka i Przemysław Kazana dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którą z pewnością świadomie wykorzystają w przyszłości. Nad przebiegiem mistrzostw czuwała komisja, której przewodniczyła Anna Wirchniańska - członek zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Gorlicach.  Zachęcamy do obejrzenia filmu z przebiegu zawodów.

10 kwietnia , zgodnie z wieloletnia tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, wybraliśmy się (53 uczniów wraz z opiekunami) do krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Tym razem obejrzeliśmy autorski spektakl dyplomowy przygotowany przez studentów IV roku Wydziału Aktorskiego: specjalność wokalno – aktorska.

W dniu 10 kwietnia br. uczennice z zespołu muzycznego Kreatywni reprezentowały Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej podczas II edycji Powiatowego Konkursu poezji śpiewanej i pieśni autorskiej w Bieczu.

Zespół w składzie: Sandra Piekarz – wokal, skrzypce; Karolina Orłowska – wokal, gitara; Weronika Pękala – keyboard; zaprezentował utwory:  „Do * w sztambuch” Adama Mickiewicza oraz „Wiatr” Jacka Kaczmarskiego. Warto zwrócić uwagę, że ostatni utwór został skomponowany i zinterpretowany przez utalentowane dziewczyny z szkolnego zespołu muzycznego. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zespół Kreatywni, którego opiekunem jest p. Agnieszka Gołyźniak  zajął II, zasłużone miejsce. Serdecznie gratulujemy.

W dniu 11.04.2024 r., na zaproszenie dyrektora Szkoły, pani Urszuli Jabłońskiej i Szkolnego Koła Wolontariatu, gościliśmy przedstawicieli Zespołu Misyjnego „Wschód”. Gośćmi byli: br. Robert Krotowski CSsR – sekretarz ZM „Wschód” oraz br. Bartłomiej Laskowski CSsR. 

Wczesnym rankiem 4 kwietnia br. uczniowie klas 2aT i 3T wyruszyli do Budapesztu, by zwiedzić stolicę Węgier. Młodzież miała okazję zobaczenia wielowiekowych zabytków, poznania węgierskiej kultury i osobliwej przyrody.

W dniu 27.03.2024 na hali PCS w Marcinkowicach odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Do rywalizacji stawiły się 4 drużyny - mistrzowie swoich powiatów: IV LO w Nowym Sączu, ZSTI w Mszanie Dolnej, ZS w Starym Sączu i ZSO Bobowa.

W dniu 12.03.2024 na sali ZSZ w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Patronat nad zawodami objęła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Konkurencja polegała na jak największej liczbie powtórzeń podnoszenia sztangi w pozycji leżącej w czasie 5 minut. Waga sztangi dopasowana była do ciężaru zawodniczki, zawodnika.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowali: Marcelina Brach z kl. IV Technikum, która zajęła I miejsce bezkonkurencyjnie pokonując rywalki z innych szkół  oraz  Kamil Połeć z kl. IV LO, który po meczącej walce zdobył 3 miejsce. Opiekun: Magdalena Sowa.

Serdecznie gratulujemy.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim naszym Paniom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wiele radości oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech zawsze sprzyja Wam szczęście, towarzyszy miłość i szacunek bliskich oraz życzliwość spotykanych ludzi.

Pierwszy weekend ferii uczestnicy szkolnego koła Turystyczno-Geograficznego TRAPER rozpoczęli wyjazdem nad morze. Celem podróży było Trójmiasto. W piątek wieczorem młodzież wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do Sopotu. Rano, po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku, grupa zaczęła zwiedzanie Gdyni.

9 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań społeczności szkolnej w tegorocznej akcji charytatywnej WOŚP. Na zorganizowanym apelu podkreślono wkład naszej młodzieży, nauczycieli i pracowników w tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszyscy wolontariusze i ochotnicy, którzy poświęcili swój wolny czas, zaangażowali się całym sercem w tę szczytną akcję otrzymali podziękowania z rąk pani dyrektor, Urszuli Jabłońskiej, koordynatorów akcji, pani Bernadety Libront i pana Dariusza Włodarza. Cieszy nas tak wielkie zaangażowanie naszych uczniów, dobrze jest wiedzieć, że mamy tylu wspaniałych, oddanych sprawie młodych ludzi. Jesteśmy dumni, że zebrana kwota, tj. 61 644,78zł, przewyższyła sumę z poprzedniego roku, tym bardziej, że 1/3 tej sumy to nasz wkład, bo wolontariusze ZSO zgromadzili aż 20 986,71 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie z nadzieją wspólnego zagrania w 33. Finale WOŚP.

5 lutego 2024 roku odbyły się przesłuchania do IX Edycji Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego głównym organizatorem była  Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP. W konkursie wzięło udział 36. zgłoszonych solistów i zespołów. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowała Katarzyna Teper z klasy 3bLO. Zadaniem każdego uczestnika/zespołu było wykonanie jednego wylosowanego utworu o tematyce patriotycznej: Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Piechota, Legiony, Warszawianka, Boże coś Polskę, Marsz Pierwszej Brygady oraz zaprezentowanie wybranej przez siebie piosenki.