Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września, aby promować różnorodność kulturową i językową Europy oraz popularyzować uczenie się języków przez całe życie.  W naszej szkole świętowaliśmy kilka dni później, ale nie mniej entuzjastycznie.

Uczniowie zaangażowali się w przygotowania artystyczne, kulinarne i językowe. Zadbali o okolicznościową dekorację, upiekli i serwowali desery i napoje typowe dla kuchni europejskiej, a kelnerzy posługiwali się językami obcymi w „Wiedeńskiej Kawiarence”.

Tego dnia zamiast do sal lekcyjnych, uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie klasy rywalizowały w 3 konkurencjach:

  • quizie językowym (angielsko –niemieckim) za pomocą aplikacji Quizizz,
  • grze 5 sekund polegającej na podaniu 3 słów do wylosowanej kategorii w krótkim czasie,
  • karaoke w języku angielskim – wykonanie wylosowanego utworu przez klasę
    lub przedstawicieli klas,

Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIa Technikum, która zajęła I miejsce, II miejsce - klasa IVb Technikum, III miejsce - klasa ITb5.

Rozdano także nagrody za test leksykalno-gramatyczny przeprowadzony w ramach obchodów tego święta (zwyciężył Szymon Pękala z klasy IIa Technikum) oraz dyplomy dla uczestników projektu eTwinning „Let’s Explore Europe”, który został nagrodzony odznaką jakości (Quality Label). 

Jak co roku, w uroczystości tej brali udział zaproszeni rodzice. Warto wspomnieć, że projekt eTwinning „Let’s Explore Europe” był powiązany z realizowanym projektem Erasmus+ Grecja 2019.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy. Zachęcamy do codziennego świętowania Europejskiego Dnia Języków przez systematyczne doskonalenie swych językowych umiejętności.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.