„Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…” Pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający rocznicę postania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14.10. 1773 roku. Nauczyciel istotnie ma prowadzić, wskazywać drogę do zdobycia wiadomości i umiejętności, swą postawą udowadniać, że mądrość to cnota, o którą warto zabiegać.

Samorząd Uczniowski pamiętał o uczczeniu swych pedagogów, pracowników administracji i obsługi. Inaczej niż zwykle, lecz nie mniej uroczyście świętowaliśmy w klasach, oglądając transmisję uroczystości za pomocą platformy Microsoft Teams.

Przedstawiono prezentacje o historii KEN i swoiste podziękowanie za pracę dydaktyczno-wychowawczą. Całość dopełniono wierszem i pieśnią w wykonaniu zespołu muzycznego pod kierownictwem pani A. Gołyźniak. Nad przebiegiem uroczystości czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani M. Zastępa.

Głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Urszula Jabłońska, która wyraziła swą wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, doceniła trud, zaangażowanie i współpracę. Wręczono Nagrody Dyrektora dla nauczycieli oraz stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla uczniów. Wszyscy docenieni zostali brawami i szczerym uśmiechem, a obdarowani czerwoną różą i garścią słodyczy.

Dziękujemy za pamięć i za to, że byliście tego dnia z nami, bo Dzień Edukacji Narodowej to także Wasz dzień uczniowie, więc docierajcie do owych „źródeł wiedzy” i pozwólcie się tam prowadzić.

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.