TWOJE ZDROWIE. TWOJE DZIEŁO. TWÓRZ JE JUŻ DZIŚ!

Pod takim hasłem odbywały się 3 i 4 grudnia tegoroczne Szkolne Dni Zdrowego Odżywiania. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę młodzieży na fakt, że m.in. nauczanie zdalne sprawiło, iż prowadzą siedzący tryb życia, więcej czasu spędzają w domu, co sprzyja podjadaniu. W związku z tym zachęcano, by wybierać zdrowe przekąski i właściwie komponować swoje jadłospisy oraz planować swój dzień, tydzień tak, by mieć czas zarówno na naukę jak również na spacery, rower i inne rodzaje aktywności fizycznej.

Klasa IITa4 przygotowała prezentację, która miejmy nadzieję, zainspiruje wszystkich do zmian. Przeprowadzone zostały też dwa konkursy, które cieszyły się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem.

I Konkurs
Quiz przeprowadzony za pomocą aplikacji Quizizz, w którym w czwartek wzięło udział 201 uczniów. Liczyła się w nim wiedza i czas odpowiedzi. Wyłoniono zwycięzców:

TECHNIKUM
I miejsce Dawid Lach – najwyższy wynik w szkole - IVT
II miejsce Dawid Żemła – IITa4
III miejsce Weronika Zięba - IIIaT

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
I miejsce Julita Matuła – I LO
II miejsce Sandra Szpila i Maciej Skraba - II LO
III miejsce Damian Mucha – II LO

II Konkurs
Konkurs "Żyj koktajlowo”. Kryteria oceny koktajlu: - kompleksowe wykonanie zadania konkursowego (receptura, nazwa, zdjęcie, uzasadnienie); - zdjęcie ( kolorystyka , dekoracja koktajlu); - dobór szkła i dodatków komplementarnych (rurka, mieszadło); - dobór i wykorzystanie składników; - kreatywność , oryginalność wykonania i podania; - merytoryczne uzasadnienie doboru składników koktajlu.

W tej kategorii jury miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie koktajle wyglądały bardzo zachęcająco i spełniały kryteria konkursowe. Po długiej naradzie jurorzy wyłonili zwycięzców:

I miejsce - Krystian Zieliński - kl. IIaT4 - Magdalena Hudzik - kl. IIbT4
II miejsce - Łukasz Radzik - kl. IIIbT
III miejsce - Szymon Ojczyk - kl. IIIbT

Zwycięzcom i uczestnikom obu konkursów gratulujemy i zachęcamy do wdrażania w swoim życiu zdrowych nawyków. Warto też skorzystać z receptur na zdrowe koktajle, które znajdują się w książce "Żyj koktajlowo".

Gościmy

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.