Takim mottem został zakończony rok szkolny 2021/2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Uroczyste akademia zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli,  pracowników szkoły. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza J. Kokoszki, złożonym dziękczynieniu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i wysłuchaniu homilii na temat zagubionej owcy, wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej.

Z pewnością można uznać ten rok za pomyślny dla naszych uczniów, gdyż wielu z nich uzyskało promocję z wyróżnieniem do następnej klasy. Wszyscy wyróżnieni otrzymali książkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Dyrektor Urszula Jabłońska pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę oraz rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Złożyła również wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

W dalszej części odbyła się część artystyczna, w której młodzież wykazała się talentem aktorskim przedstawiając krótki skecz parodiujący lekcję języka polskiego i odsłaniający uczniowskie słabości. Odegrana scenka wprowadziła wszystkich w dobry humor i postawił pytanie w hamletowskim stylu: „Uczyć albo nie uczyć? – oto jest pytanie”. Wierzymy, że czas wakacji pozwoli znaleźć odpowiedź na nie. Piosenką „Biegnij przed siebie” zakończona została część artystyczna, a wszyscy uczestnicy tej uroczystości z pewnością wezmą sobie do serca wyśpiewane entuzjastycznie przez młodzież słowa:

„Biegnij przed siebie, uciekaj
Zanim złapie Cię czas.
Pewnie przed siebie idź
Nim zmęczenie da o sobie znać.
Świat dla nikogo się nie zatrzyma,
Zdradzi Cię nie raz.
Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj
Z wiatrem lub pod wiatr.”

Ostatnim punktem programu było spotkanie z wychowawcami w klasach. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń, kwiatów, uścisków dłoni. Nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Oby dał wytchnienie od codziennych obowiązków, wiarę w swe możliwości i determinację w dążeniu do realizacji swych celów oraz pozwolił z dystansem spojrzeć na świat i ludzi. Całej społeczności szkolnej, jej przyjaciołom i nie tylko życzymy niezapomnianych, wyjątkowych, twórczych i ożywczych jak morska bryza WAKACJI.