Dzisiejszy dzień zgromadził w murach ZSO całą społeczność szkolną. Dyrekcja, nauczyciele, młodzież i pracownicy szkoły wzięli udział w inauguracji roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy udali się do budynku szkoły, by po dwóch miesiącach rozłąki, spotkać się ponownie. Szczególnie wyjątkowe jest to przeżycie dla Pierwszoklasistów, którzy dzisiaj wstąpili w szeregi naszej wspólnoty.

Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Jabłońska, która powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, podkreślając w swoim przemówieniu, jak ważne jest dążenie do celu i spełnianie marzeń. Następnie młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie, a słowa przysięgi sprawiły, że od dziś są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Podczas tej uroczystości, nie mogliśmy zapomnieć o ważnej dla nas, Polaków rocznicy - wybuchu II wojny światowej. Dlatego, młodzież z klas starszych przygotowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający te wydarzenia. Na zakończenie wybrzmiały życzenia, zarówno dla uczniów; by osiągali najlepsze wyniki, by z radością zdobywali wiedzę i dążyli do upragnionego celu oraz dla nauczycieli, aby Im w tym wszystkim pomagali.