21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Jest to doskonała okazja, by zastanowić się czym tak naprawdę jest życzliwość, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi oraz jak ważny jest to aspekt w relacjach międzyludzkich.

Dlatego 22 listopada Samorząd Szkolny ZSO wraz z szkolnymi pedagogami zachęcał młodzież do dzielenia się uśmiechem i dobrym słowem. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły serdecznym uśmiechem i miłym gestem. Każdy został poczęstowany cukierkami z dołączonymi karteczkami, na których zapisano pozytywne myśli i pozdrowienia. Miło było przeczytać słowa, które sprawiły, że zrobiło się cieplej na sercu.

W ten sposób zachęcano do bycia życzliwym, uczynnym, bo przecież każdy z nas potrzebuje zwykłej, ludzkiej życzliwości. Szkolni pedagodzy wraz z uczniami przygotowali z tej okazji gazetkę tematyczną, która promowała wzajemną życzliwość.

Nie pominięto również tej tematyki na godzin wychowawczych, realizowanych w tym tygodniu, na których wychowawcy przeprowadzili dyskusje o życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Oglądano także filmy związane z tym świętem.

Poniedziałkowa atmosfera została podtrzymana przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy w kolejnym dniu promowali Dzień Espresso. Przygotowany został bufet, gdzie można było zjeść ,,małe co nieco” i skosztować różnych rodzajów aromatycznych kaw na bazie espresso.