Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”. (Carroll Lewis)

Społeczność ZSO w Bobowej już po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki. Przez cały tydzień zbierane były pieniądze, które zostały przeznaczone na zakup niezbędnych rzeczy potrzebującej rodzinie - rodzeństwu, pani Zofii i panu Tadeuszowi.

Jakże miło było zobaczyć radość i wzruszenie w oczach obdarowanych, którzy nie mogli znaleźć słów, by wyrazić wdzięczność. Szlachetna Paczka, to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania, a czasem zwykłej, ludzkiej rozmowy. Dzięki darczyńcom osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki można sprawić w ten świąteczny czas. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, najcenniejsze jest też serce i czas, który poświęcamy innym. Takie przedsięwzięcie, jest dowodem na to, że pięknie jest pomagać, choć wymaga to współpracy i zaangażowania wielu osób.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.