W dniu 27.02.2023 r. w dwu gorlickich szkołach: I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera i Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego został rozegrany turniej piłki siatkowej dziewcząt - etap powiatowy. Wzięło w nim udział pięć szkół z powiatu gorlickiego wśród których znalazła się i nasza. Rozgrywki odbyły się systemem ,,Każdy z każdym”, w dwu grupach.

Po losowaniu naszymi rywalkami zostały kolejno drużyny z czterech gorlickich szkół: Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomika”, Zespołu Szkół Zawodowych ,,Budowlanka”, Zespołu Szkół Nr 1 ,,Górka”, I LO „Kromer”. Pierwsze dwa mecze poszły łatwo. Obydwa mecze wygrane. Najbardziej dramatyczny, a zarazem widowiskowy okazał się mecz z ekipą z ,,Górki”. Udało się nam go wygrać po zaciętej grze w tie – breaku.

Mecz finałowy rozegrany został z ,,Kromerem” pomimo walki o każdy punkt i ogromnego zaangażowania na boisku - drużyna ZSO zajęła ostatecznie drugie miejsce. Zespół dziewcząt reprezentujących ZSO Bobowa wystąpił w składzie: Karina Cieśla, Anna Lach, Karolina Matusik, Wiktoria Mól, Wiktoria Niepsuj, Julia Oślizło, Oliwia Rudolphi, Joanna Semla, Maja Szczepanek, Dagmara Wojtaczka. Opiekun – Marta Zastępa Gratulujemy naszym srebrnym siatkarkom sukcesu i za rok liczymy na złoto.