W ramach Szkolnego Koła Turystyczno – Geograficznego TRAPER, w dniach 17-18 marca uczniowie klasy 1Ta oraz 3Tb wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, które miały miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej w Europie. Udział w targach pozwolił młodzieży zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym. W tym roku regionem partnerskim targów ITTF Warsaw było Mazowsze, które na swoich stoiskach prezentowało bogatą ofertę turystyczną regionu kryjącego w sobie wiele walorów przyrodniczych, piękne szlaki turystyczne oraz różnorodne imprezy kulturalne.

Oprócz Mazowsza uczniowie mogli zapoznać się również z ofertą Małopolski, Podlasia, Śląska, Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego. Zagraniczną ofertę wyjazdów turystycznych zaprezentowały między innymi: Czarnogóra, Grecja, Chorwacja, Maroko, Palestyna, Malta, Brandenburgia oraz Tunezja. Uczniowie zaznajomili się również z tymi ofertami, zrobili wspólne zdjęcie z ich przedstawicielami, z czego byli bardzo dumni. Wieczorem, po zakwaterowaniu w hostelu, wybrali się na wieczorny spacer ulicami Warszawy, aby podziwiać oświetloną stolicę.

Drugiego dnia, rozpoczęli zwiedzanie Warszawy. Udali się w stronę Starego Miasta, zatrzymując się na pamiątkowe zdjęcia przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckim, Pomniku Adama Mickiewicza oraz Zamku Królewskim. Następnie przejechali w stronę Łazienek Królewskich, gdzie szukali oznak nadchodzącej wiosny. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, ruszyli w drogę powrotną.