W dniach 29.03.2023 r. do 31.03.2023 r. przeżywaliśmy szkolne rekolekcje. Wiemy dobrze, że są one okazją do tego, by w codziennym zabieganiu na chwilę się zatrzymać, by spojrzeć na swoje życie w perspektywie wiary, a przede wszystkim pogłębić swoją relację z Bogiem.

W tym roku w rekolekcyjnej drodze pomagał nam ks. Radosław Czerwiński, który każdego dnia kierował do nas słowo – czasem trudne, wymagające, skłaniające do refleksji nad własnym życiem.

Na naszej drodze rekolekcyjnej mieliśmy okazję spotkać dwójkę szczególnych młodych ludzi: Monikę Jamer – absolwentkę naszej szkoły, która jest świecką misjonarką w Afryce oraz Michała Ligęzę, który wyszedł z Bobowej i pieszo przeszedł camino, docierając do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w północno – zachodniej Hiszpanii.

W drugim dniu rekolekcji uczniowie wzięli udział w koncercie ewangelizacyjnym, poprowadzonym przez Muode Koty. Szczególnym przeżyciem była Droga Krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu, które bezpośrednio przygotowały nas do sakramentu Pokuty i Pojednania. W klimat modlitwy wprowadzała nas schola, w skład której wchodzili uczniowie naszej szkoły.

Zapewne wszyscy, którzy otworzyli swoje serca, umysły i wolę na działanie Bożego Ducha, skorzystali z tego czasu i umocnili swoją relację z Bogiem.