Szkolne Koło Turystyczno – Geograficzne TRAPER, w pierwszą sobotę kwietnia, zainaugurowało swoją działalność rajdem z Szymbarku do Stróż. Po dotarciu do Szymbarku uczestnicy wyruszyli zielonym szlakiem w kierunku Maślanej Góry. Pokonali pierwsze wzniesienie i zatrzymali się przy punkcie widokowym, by podziwiać panoramę doliny Ropy.

Dalej szlak wiódł grzbietem przez Jelenią Górę. Po drodze zeszli ścieżką przyrodniczą nad Beskidzkie Morskie Oko, czyli jedno z największych jeziorek osuwiskowych w polskich Karpatach. Tam, zgodnie z planem, był dłuższy postój śniadaniowy. Następnie „Traperzy” wrócili na zielony szlak i dotarli do celu wyprawy, którym był najwyższy szczyt Maślanej Góry (753m.n.p.m). Będąc w tak urokliwym miejscu obowiązkowo wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Następnie uczestnicy rajdu wyruszyli w kierunku ostatniego szczytu masywu Maślanej Góry, jakim jest Zielona Góra. Szlak był bagnisty i mało brakowało, a niektórzy zgubiliby buty. Po wyjściu z lasu, zauroczeni widokami i słoneczną pogodą wędrowcy szybko zregenerowali siły i dotarli do ostatniego punktu, jakim była stacja PKP w Stróżach. Wyprawę zakończyli lekko zmęczeni, ale zadowoleni i z planami na kolejny rajd.