Na początku października s. Wirginia wraz z grupą uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wzięła udział w forum formacyjnym „Powstań i żyj, stając się sobą”. Spotkanie miało miejsce w Tarnowie-Mościcach w hali "Jaskółka". W wydarzeniu uczestniczyło prawie 1500 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej diecezji tarnowskiej.

Zrozumieniu i zbudowaniu siebie miały służyć wygłoszone tego dnia konferencje. Pierwszą poprowadzili Monika Chochla (psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, coach, terapeutka) i Marcin Lewandowski (trener, animator społeczności lokalnych, ewangelizator). Drugą konferencję opartą na Słowie Bożym wygłosił bp Artur Ważny. Był to również czas integracji: śpiewu i tańców. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu, która stała się czasem oddania Jezusowi wszystkich swoich trudów, kłopotów, obaw, relacji rodzinnych i okazją do sakramentu pojednania. Warto przytoczyć słowa Alicji Miszkurki-Cich z Wydziału Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, a także nauczycielki i wychowawczyni w jednym z tarnowskich liceów:

„W tym roku przyglądamy się temu, jak być sobą, jak stawać się sobą, jak odkrywać swoją tożsamość. Czas szkoły średniej to czas wyborów, na pewno najlepszy na usłyszenie takich treści, które nadadzą wartość ich myśleniu o sobie, zbudują ich na przyszłość, a oni będą to podawali dalej i budowali innych. To ogromnie ważne dzisiaj, kiedy młodzi tak wiele słyszą tego, co ich burzy, co nie jest prawdą na ich temat, a mało - że są potrzebni, wartościowi, ważni, że komuś na nich zależy, że ktoś ich bezwzględnie kocha”.

Nasi uczniowie poproszeni o informacje zwrotne na temat wydarzenia jednogłośnie stwierdzili, że przedsięwzięcie było bardzo dobrze zorganizowane, że czuli się bezpiecznie, wspólna modlitwa i przeżycia duchowe okazały się dla nich największą wartością.

https://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/8525203.Tarnow-Powstan-i-zyj-2023-dzien-1/2#gt

https://www.facebook.com/wirginia.mielcarek/posts/pfbid0DT1NznnexzBswiG4gFNmYn7fvNhoR9dq17LFrzf5By3SV9RBEANsKKSSWxSDfvNil