Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Geograficznego 14 października o godz. 5.00 wyruszyli w kierunku Bieszczad. Pieszą wędrówkę rozpoczęli szlakiem w Mucznem przez Bukowe Berdo, po drodze zdobywając Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczad. Następnie zeszli do Wołosatego na wyczekiwane miejsce noclegu.

Cała trasa zajęła prawie 7 godzin i była pełna atrakcji. Na początku uczniów zaskoczył silny wiatr, przy którym ciężko było utrzymać równowagę ale kolejne podejścia były już łatwiejsze, a widoczność zdecydowanie się poprawiała, odsłaniając piękno pasm bieszczadzkich z Tarnicą w tle. Około godziny 17 wszyscy cali i zdrowi zameldowali się w miejscu noclegowym, a wieczorne ognisko ze śpiewem i tańcami pokazało, że młodzież ma jeszcze mnóstwo energii.

Wołosate, drugiego dnia, przywitało uczniów lekkim deszczem i kilkoma stopniami na termometrze. Uczestnicy rajdu udali się w kierunku Sanoka do Muzeum Budownictwa Ludowego-największego w Polsce pod względem zgromadzonych obiektów etnograficznych. Młodzież zapoznała się dorobkiem kultury materialnej poszczególnych grup etnograficznych tj. Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków oraz wysłuchała opowiadań przewodnika. Następnie uczestnicy rajdu udali się w kierunku powrotnym z zapytaniem – gdzie i kiedy następny wyjazd.