Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_CASE_MISMATCH] Image source root/images/stories\2019\20190226_konkurst cannot be found with a case-sensitive search but a file system entry root/images/stories/2019/20190226_konkurst exists. While some operating systems (e.g. Windows) are case-insensitive, others (e.g. Linux) are case-sensitive in matching file system entries. On this server, the image source must match the file system entry exactly, including character case.

26.02.2019 na deskach Gorlickiego Centrum Kultury odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Teatralny im. Jana Pawła II (kategoria: teatr). Na tegorocznym przeglądzie można było oglądać zmagania aktorskie czterech grup teatralnych.

Szkolny Teatr Profilaktyczny działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej pod kierunkiem pp. Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień na konkurs opracował fr. „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Dodatkowo wystawił „Sytuację bez wyjścia” - sztukę Inki Dowlasz przygotowaną na grudniowe Forum Profilaktyczno – Edukacyjne „Młodość inaczej”.

{gallery}stories\2019\20190226_konkurst{/gallery}

Tuż przed rozpoczęciem konkursu dowiedzieliśmy się, że pozostałe szkoły gorlickie będą prezentować również fr. „Przedwiośnia”, więc tym bardziej każdy z naszych aktorów starał się jak najlepiej odegrać swoją rolę, wyrazić siebie i oddać portret psychologiczny granej postaci.

• Aneta Magiera zagrała Jadwigę Barykową – „troskliwą matkę wszystko dla syna poświęcić gotową”;
• Łukasz Muszyński w niezwykle ekspresyjny sposób postać Cezarego Baryki prezentował i „po raz kolejny na scenie GCK-u występował”;
• Grzegorz Baran „w dwóch rolach wystąpić się ośmielił” – jako Seweryn Baryka, ojciec Cezarego, który w drodze do Polski umiera, oraz jako Szymon Gajowiec, przyjaciel rodziny Baryków, który „perspektywę życia w wolnej Polsce przed Cezarym otwiera”;
• Kacper Pruś w rolę Antoniego Lulka się wcielił, „usilnie namawiając do rewolucji naszego bohatera”;
• Anna Babicz postać księżnej Szczerbatow - Mamajew odegrała, która „swe pochodzenie przed komunistami ukrywała”.

Występy oceniało jury w składzie: Stanisław Bystrowicz, Krzysztof Mikruta i Tomasz Kubala. Jak się okazało, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, nasza szkoła nie miała sobie równych i „bezapelacyjnie” zwyciężyła. Został doceniony profesjonalizm przedstawienia. Jury przyznało także nagrody indywidualne, obydwie trafiły do rąk naszych uczniów: najlepszą aktorką uznano Anetę Magierę (już po raz drugi w jej szkolnej karierze), a najlepszym aktorem - Łukasza Muszyńskiego. Gratulujemy! Cóż, jak zwykle jest niedosyt, bo świetnie zaprezentował się również Grzegorz Baran (jego dykcja, jak zwykle zresztą, była nienaganna).

II miejsce wywalczyła także nasza młodzież, członkowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego ZSO w Bobowej, prezentując „Sytuację bez wyjścia”. Spektakl bardzo dobrze zagrany, dynamiczny, z piękną oprawą muzyczną. Wzięli w nim udział uczniowie kl. III T: Agnieszka – Justyna Radzik; Piotr (chłopak Agnieszki) – Dariusz Serafin; mama Agnieszki – Anna Babicz; Lena, kuzynka Agnieszki – Natalia Gryzło; sąsiadka – Weronika Bartosze; pan Mietek – Łukasz Muszyński. Piosenki przygotowały (pod kierunkiem p. Agnieszki Gołyźniak) i zaśpiewały: Wiktoria Chmielowska, Krystyna Chmielowska, Magdalena Grybel, Natalia Piekarz, Weronika Król, na gitarze towarzyszyła im Weronika Motyka. O oprawę techniczną zadbał Dawid Górski, którego wspierał p. Wacław Libront.

W zakończeniu teatralnych zmagań uczestniczyła pani starosta, Maria Gubała, dziękując uczniom i opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie przedstawień. Następnie wraz z członkami jury wręczyła nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Tym sposobem dwie nagrody rzeczowe, głośnik i drukarka, trafiły do naszej szkoły.

Gościmy

Odwiedza nas 854 gości oraz 0 użytkowników.