Pierwszy weekend ferii uczestnicy szkolnego koła Turystyczno-Geograficznego TRAPER rozpoczęli wyjazdem nad morze. Celem podróży było Trójmiasto. W piątek wieczorem młodzież wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do Sopotu. Rano, po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku, grupa zaczęła zwiedzanie Gdyni.

Pierwszym punktem był wyjazd kolejką linową na Kamienną Górę, gdzie znajduje się punkt widokowy, następnie pamiątkowe zdjęcie przy słynnym okręcie Błyskawica oraz żaglowcu Dar Pomorza i zwiedzanie Oceanarium. Ciekawym  miejscem okazał się Infobox ,czyli największa makieta miasta w Polsce. Na koniec dnia Traperzy spacerem udali się na sopockie molo.

Drugi dzień rozpoczęli mszą św. w Oliwskiej Katedrze. Następnie udali się do Olivia Star, czyli najwyższego budynku w Gdańsku. Niestety, widok z 32. piętra ograniczała słaba widoczność, ale rekompensatą okazał się pobyt w Olivia Garden, gdzie młodzież mogła podziwiać egzotyczne rośliny. Kolejnymi punktami na mapie Traperów były historyczne miejsca, m.in. Stocznia Gdańska oraz Westerplatte. Dzień zakończyli długim, wieczornym spacerem po Starówce Gdańskiej.

Ostatniego dnia młodzież zwiedziła Klif w Gdyni Orłowo i spacerem wzdłuż morza wróciła do Sopotu, gdzie ostatnim punktem była Opera Leśna. Po trzech dniach pełnych atrakcji i wrażeń uczestnicy wyjazdu wrócili pociągiem do Bobowej, planując następny wyjazd.