17 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbył się II etap Forum Profilaktyczno – Edukacyjnego ,,Młodość inaczej” pod hasłem ,,Dobrze widzi się tylko sercem”.

Celem tegorocznego Forum jest kształtowanie wrażliwości, empatii, by w porę pomóc sobie lub bliskiej osobie w chwili zwątpienia i braku nadziei, by pamiętać, że każdy może czuć się jak Mały Książę, samotny i opuszczony. Warto ,,patrzeć sercem”, by zrozumieć innych znajdujących się obok nas i nie zagubić w pędzie życia tego co najcenniejsze – przyjaźni, miłościw i wrażliwości.

Podczas II etapu Forum wystawiono sztukę ,,Mały Książę” w wykonaniu Szkolnego Teatru Profilaktycznego, w którym wystąpili uczniowie klasy IV i III LO w składzie: Oliwia Obrzut, Karolina Ziomek, Julita Matuła, Martyna Mentel, Julia Sorota, Wiktoria Zięba, Łukasz Jabłoński, Jakub Kuk, Kamil Połeć, Tomasz Szczepanek. Gościem specjalnym był pan Wacław Libront.

Występ uświetniły piosenki w wykonaniu Natalii Podwiki, Aleksandry Chmielowskiej i Oliwii Gnutek przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Gołyźniak oraz prezentacje tematyczne wykonane przez uczniów klasy III T (technik reklamy) pod opieką pani Angeliki Kowalskiej.

W programie Forum była też prelekcja szkolnego psychologa.

W tym dniu gościliśmy  uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z gminy Bobowa, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim. Uczniowie za swoje twórcze prace otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Bobowa. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.