10 kwietnia , zgodnie z wieloletnia tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, wybraliśmy się (53 uczniów wraz z opiekunami) do krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Tym razem obejrzeliśmy autorski spektakl dyplomowy przygotowany przez studentów IV roku Wydziału Aktorskiego: specjalność wokalno – aktorska.

„Pół żarciem, pół serio” to spektakl o ludziach wkraczających w decydujące dla siebie momenty kariery i stawiających pierwsze kroki na życiowych ścieżkach, od których może już nie być odwrotu. To opowieść o odwadze, szczerości i uważności. O tym, ile sił trzeba mieć, żeby stawiać na siebie. To także opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności za innych.

Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie, szczególnie podobała się nam tematyka sztuki (paczka znajomych wspólnie otwiera restaurację) adresowana do współczesnego widza, teksty piosenek oraz ich wykonanie. Mogliśmy podziwiać młodych, zdolnych aktorów, którzy z wielkim oddaniem wcielali się w swoje role. Dziękujemy za 2,5 h dobrej zabawy.