Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca, nadszedł czas na upragniony przez uczniów i nauczycieli wypoczynek. Po Mszy Świętej cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii kończącej rok szkolny 2023/24.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maksymilian Wojtas  powitał wszystkich zgromadzonych i przekazał głos pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny i podziękowała za całoroczną pracę  zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także dyplomów i nagród za udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na różnych szczeblach. Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru szkoły odbyła się część artystyczna utrzymana w humorystycznej konwencji dotyczącej tematyki związanej ze szkołą i nauką. Wyrażona została również wdzięczność  Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud kształcenia, wychowania, wyrozumiałość i cierpliwość. Program artystyczny wzbogacony został występem dwóch solistek, które wykonały utwory z repertuaru Anny Jantar i Beaty Kozidrak.  Nie obyło się bez życzeń i kwiatów. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami i podzielić się wakacyjnymi planami.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :-)