15 lipca 2024 r., w 614 rocznicę bitwy pod Grunwaldem, przed obeliskiem "W Hołdzie Gryfitom" przy ZSO w Bobowej, Burmistrz Bobowej złożył wiązankę kwiatów w asyście Bractwa Rycerskiego 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej.

Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca, nadszedł czas na upragniony przez uczniów i nauczycieli wypoczynek. Po Mszy Świętej cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii kończącej rok szkolny 2023/24.

„Co to był za ślub” to temat wywiadu, który Tomasz Cygnarowicz i Kajetan Zarzecki nagrali i opracowali na XII edycję ogólnopolskiego konkursu tematycznego „Nasi sąsiedzi – Żydzi” zorganizowaną przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl”. Uczniowie klasy IIIa LO zajęli III miejsce i znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Nagrali wywiad, sporządzili protokół nagrania, co stanowiło bazę źródłową pracy. Wywiad przeprowadzili ze świadkiem lokalnej historii panią Józefą Myśliwiec, która obserwowała życie codzienne mniejszości żydowskiej przed i po II wojnie światowej.

W minionym tygodniu, 7 czerwca, gościliśmy w murach ZSO niecodziennego gościa, światowej sławy kompozytora, producenta muzycznego, a przede wszystkim absolwenta naszego bobowskiego ogólniaka - Zbigniewa Preisnera. Forma spotkania miała charakter wywiadu, który przeprowadzili uczniowie ZSO, Maksymilian Wojtas i Dagmara Wojtaczka, pod okiem pani Magdaleny Zabielny. Pytania kierowane do Mistrza dotyczyły różnych sfer: jego działalności  muzycznej, młodości, kariery, przyjaźni, poglądów…

Dziś w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej uczestniczył w procesji do czterech ołtarzy. Jeden z ołtarzy został przygotowany przez naszą Szkołę.

Zapraszamy na DNI OTWARTE
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
22-23 V 2024 r. w godz. 8.30-13.30

„Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe.”
bł. Kard. Stefan Wyszyński

Z takim przesłaniem progi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej opuścili kolejni absolwenci klas 4 LO, 5a T, 5b T. Uroczystość zgromadziła abiturientów wraz z rodzicami, zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły oraz młodszych uczniów i uczennice żegnających tegorocznych maturzystów.

W dn. 19.04 br. reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, pod opieką p. Magdaleny Zabielny, wzięła udział w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O SZWAJCARII organizowanym w ramach cyklu „TURBOLANDESKUNDE - wędrówki po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych”. Drużyna z klasy 3aLO w składzie: Kamil Kwarciński, Michał Machałowski i Kacper Maciaszek  zajęła II miejsce w regionie małopolskim. Wcześniej okazali się najlepsi w szkole. W konkursie odbywającym się w Akademii Tarnowskiej wzięło udział 16 drużyn. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Instytut Goethego. Drużynie gratulujemy dużej wiedzy na temat Szwajcarii i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 19.04.2024 r. naszą szkołę odwiedziła pani Marta Bohdziewicz-Lulewicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Poprowadziła dwugodzinną grę „Chłopska Szkoła Biznesu” w ramach akcji edukacyjnej Szkoła Biznesu Społecznego. W rozgrywkach wzięło udział 24 uczniów klasy IIbT. Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły i podczas dwuetapowych zmagań, grając uczyli się prowadzenia biznesu. Najwięcej punktów po dwóch rozgrywkach uzyskali: Martyna Ziętek i Kacper Koralik i to oni otrzymali zaproszenie do Krakowa na rozgrywki regionalne.

19 kwietnia przypada 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Wzorem ubiegłego roku społeczność ZSO po raz drugi włączyła się w akcję, której patronem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach akcji „Żonkile” młodzież wykonała papierowe, żółte kwiaty,  upamiętniając wydarzenia z 19 kwietnia 1943 roku. Uczniowie wraz z opiekunem udali się na bobowski rynek, by tam wręczyć przechodniom symboliczny  kwiat na znak solidarności i wspólnoty.

17 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbył się II etap Forum Profilaktyczno – Edukacyjnego ,,Młodość inaczej” pod hasłem ,,Dobrze widzi się tylko sercem”.

Etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża za nami. 9 kwietnia młodzież z klasy pierwszej LO w składzie: Dominika Górska, Zofia Dąga, Marta Dziedzic, Zuzanna Włudyka i Przemysław Kazana dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którą z pewnością świadomie wykorzystają w przyszłości. Nad przebiegiem mistrzostw czuwała komisja, której przewodniczyła Anna Wirchniańska - członek zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Gorlicach.  Zachęcamy do obejrzenia filmu z przebiegu zawodów.

10 kwietnia , zgodnie z wieloletnia tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, wybraliśmy się (53 uczniów wraz z opiekunami) do krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Tym razem obejrzeliśmy autorski spektakl dyplomowy przygotowany przez studentów IV roku Wydziału Aktorskiego: specjalność wokalno – aktorska.

W dniu 10 kwietnia br. uczennice z zespołu muzycznego Kreatywni reprezentowały Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej podczas II edycji Powiatowego Konkursu poezji śpiewanej i pieśni autorskiej w Bieczu.

Zespół w składzie: Sandra Piekarz – wokal, skrzypce; Karolina Orłowska – wokal, gitara; Weronika Pękala – keyboard; zaprezentował utwory:  „Do * w sztambuch” Adama Mickiewicza oraz „Wiatr” Jacka Kaczmarskiego. Warto zwrócić uwagę, że ostatni utwór został skomponowany i zinterpretowany przez utalentowane dziewczyny z szkolnego zespołu muzycznego. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zespół Kreatywni, którego opiekunem jest p. Agnieszka Gołyźniak  zajął II, zasłużone miejsce. Serdecznie gratulujemy.