10 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na  uroczystej akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, by wspólnie upamiętnić tę ważną dla naszego narodu rocznicę. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły, Urszula Jabłońska,  która przypomniała historię naszej ojczyzny i podkreśliła jak ważny jest szacunek i uznanie dla tych, którzy zginęli, byśmy dziś mogli docenić wolność.

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"  

 

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły, jak co roku od wielu lat, pamięta nie tylko o najbliższych, ale także o zmarłych nauczycielach, uczniach i pracownikach szkoły. 

 

27 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jak co roku, uczniowie mogli tego dnia wziąć udział w kilku konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

,,Wszyscy powinniśmy troszczyć się o przyszłość, bo w niej spędzimy resztę życia”
Charles Kettering

12 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i prawybory do Parlamentu RP. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą zgłoszonych przez klasy kandydatów. Biorący udział w prawyborach parlamentarnych uczniowie głosowali na wybrany przez siebie Komitet Wyborczy.

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Geograficznego 14 października o godz. 5.00 wyruszyli w kierunku Bieszczad. Pieszą wędrówkę rozpoczęli szlakiem w Mucznem przez Bukowe Berdo, po drodze zdobywając Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczad. Następnie zeszli do Wołosatego na wyczekiwane miejsce noclegu.

Uczniowie ZSO wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym  „Rób to co kochasz”,  realizowanym przez rapera Arkadio. Projekt ten jest finansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach konkursu nr DSRiN-I-7211-228/18 na powierzenie realizacji zadań ze środków  Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy  Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Na początku października s. Wirginia wraz z grupą uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wzięła udział w forum formacyjnym „Powstań i żyj, stając się sobą”. Spotkanie miało miejsce w Tarnowie-Mościcach w hali "Jaskółka". W wydarzeniu uczestniczyło prawie 1500 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej diecezji tarnowskiej.

29 września młodzież ZSO wyjechała na Małopolską Noc Naukowców, by razem z naukowcami poznać tajemnice Wszechświata, odkryć zakamarki laboratoriów i przekonać się, że naukę da się lubić. Ten rok jest szczególny, ponieważ 550 lat temu urodził się wielki polski uczony Mikołaj Kopernik, a 17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców jest poświęcona w dużej mierze jego osiągnięciom.

Uczniowie klasy V Technikum specjalizujący się w baristyce przygotowali pokazowe zajęcia dla koleżanek i kolegów z młodszych klas, na których przybliżyli historię kawy, jej rodzaje, sposoby parzenia i podawania. Wykorzystując różne rodzaje ekspresów i specjalistyczny sprzęt baristyczny przygotowali aromatyczne napoje z rozmaitych gatunków kaw, które można było zdegustować.  Kreatywną dekorację wykonali uczniowie grupy technik reklamy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 Maturzyści z klas: 4 LO, 5aT5, 5bT5 odbyli 2-dniową wycieczkę do Auschwitz – Birkenau i Częstochowy. W pierwszym dniu zwiedzili Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu największy hitlerowski obóz zagłady Żydów oraz innych nacji podczas II wojny światowej. Była to cenna lekcja historii, którą każdy Polak powinien odbyć, by zrozumieć ogrom tragedii jaka rozegrała się w tym miejscu w latach 40-tych XX wieku.

Wzorem lat poprzednich ruszyła szkolna kawiarenka. Tym razem szczególnie powitaliśmy  uczniów najmłodszych klas, którzy  pierwszy raz w szkolnej kawiarence mieli  możliwość degustacji orientalnych herbat, aromatycznych  kaw  i pysznych słodkości przygotowanych przez uczniów starszych klas Technikum.

Jak co roku, tradycyjnie klasy pierwsze wybrały się na integracyjny pieszy rajd. 13 września uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli spod szkoły w kierunku Jamnej, wykorzystując piękną, słoneczną pogodę i klimat nadchodzącej jesieni. Trasa wiodła zarówno drogą asfaltową jak i leśnymi ścieżkami, przez Brzaną, Falkową, Bukowiec, aż do Ośrodka Duszpasterstwa Dominikanów na Jamnej.

W nocy z 7 na 8 września uczniowie klas drugich wyruszyli do Pragi, by zwiedzić stolicę Czech. Pierwszego dnia mieli okazję podziwiać m.in. barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie, a stąd panoramę miasta z ogrodów klasztornych, Muzeum Miniatur, pałac Czerninów - jedną z największych barokowych rezydencji w Europie Środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej, katedrę Św. Wita – najokazalszą gotycką świątynię w Europie Środkowej, zamek królewski – starą część ze słynną Salą Władysława Jagiellończyka i Złotą Uliczkę z Wieżą Daliborka – najbardziej nastrojowe miejsce na praskim zamku.

W tym roku wyjątkowo, bo 4 września, rozpoczął się kolejny rok szkolny. Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej inaugurowała go Mszą Świętą z udziałem pocztu sztandarowego szkoły oraz uroczystą akademią, przygotowaną przez klasy II a LO i II b T. Przypomniano podczas niej o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej i jej ofiarach, dzięki którym możemy teraz żyć w wolnej Polsce.

ZEBRANIE z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie inauguracyjne z Wychowawcami,
które odbędzie się 05.09.2023 r. (wtorek) o godz. 15:30.