W dniu 27.03.2024 na hali PCS w Marcinkowicach odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Do rywalizacji stawiły się 4 drużyny - mistrzowie swoich powiatów: IV LO w Nowym Sączu, ZSTI w Mszanie Dolnej, ZS w Starym Sączu i ZSO Bobowa.

W dniu 12.03.2024 na sali ZSZ w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Patronat nad zawodami objęła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Konkurencja polegała na jak największej liczbie powtórzeń podnoszenia sztangi w pozycji leżącej w czasie 5 minut. Waga sztangi dopasowana była do ciężaru zawodniczki, zawodnika.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowali: Marcelina Brach z kl. IV Technikum, która zajęła I miejsce bezkonkurencyjnie pokonując rywalki z innych szkół  oraz  Kamil Połeć z kl. IV LO, który po meczącej walce zdobył 3 miejsce. Opiekun: Magdalena Sowa.

Serdecznie gratulujemy.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim naszym Paniom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wiele radości oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech zawsze sprzyja Wam szczęście, towarzyszy miłość i szacunek bliskich oraz życzliwość spotykanych ludzi.

Pierwszy weekend ferii uczestnicy szkolnego koła Turystyczno-Geograficznego TRAPER rozpoczęli wyjazdem nad morze. Celem podróży było Trójmiasto. W piątek wieczorem młodzież wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do Sopotu. Rano, po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku, grupa zaczęła zwiedzanie Gdyni.

9 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań społeczności szkolnej w tegorocznej akcji charytatywnej WOŚP. Na zorganizowanym apelu podkreślono wkład naszej młodzieży, nauczycieli i pracowników w tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszyscy wolontariusze i ochotnicy, którzy poświęcili swój wolny czas, zaangażowali się całym sercem w tę szczytną akcję otrzymali podziękowania z rąk pani dyrektor, Urszuli Jabłońskiej, koordynatorów akcji, pani Bernadety Libront i pana Dariusza Włodarza. Cieszy nas tak wielkie zaangażowanie naszych uczniów, dobrze jest wiedzieć, że mamy tylu wspaniałych, oddanych sprawie młodych ludzi. Jesteśmy dumni, że zebrana kwota, tj. 61 644,78zł, przewyższyła sumę z poprzedniego roku, tym bardziej, że 1/3 tej sumy to nasz wkład, bo wolontariusze ZSO zgromadzili aż 20 986,71 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie z nadzieją wspólnego zagrania w 33. Finale WOŚP.

5 lutego 2024 roku odbyły się przesłuchania do IX Edycji Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego głównym organizatorem była  Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP. W konkursie wzięło udział 36. zgłoszonych solistów i zespołów. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej reprezentowała Katarzyna Teper z klasy 3bLO. Zadaniem każdego uczestnika/zespołu było wykonanie jednego wylosowanego utworu o tematyce patriotycznej: Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Piechota, Legiony, Warszawianka, Boże coś Polskę, Marsz Pierwszej Brygady oraz zaprezentowanie wybranej przez siebie piosenki.

 

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły licznie (prawie sto osób) zaangażowali się w działania związane z WOŚP na terenie miasta i gminy Bobowa, przygotowując wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne na których serwowano soft drinki, ciepłe napoje, ciasto i ciasteczka, hot-dogi oraz gofry. Odwiedzający mogli obejrzeć świat w obiektywie mikroskopu, zobaczyć zaprogramowanego robota z klocków lego, rozwiązywać łamigłówki matematyczne i językowe.

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej odznaczone zostało w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 Brązową Tarczą. W rankingu liceów ogólnokształcących o miejscu szkoły decydowały: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 %), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Gratulujemy absolwentom rocznik 2023, których wynik przełożył się na sukces Szkoły oraz nauczycielom za ich przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Ruszyła kolejna edycja projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ w zakresie Akredytacji Erasmusa w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akredytacja nr 2021-1-PL01-KA120-VET-000046909. Wszystkich zainteresowanych uczniów z klas II i III Technikum zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych do projektu - staż zawodowy, który realizowany będzie w maju bieżącego roku w Grecji. Formularze zgłoszeniowe należy skradać do wychowawców.

Na początku grudnia 2023 roku Szkolne Koło Wolontariatu w ZSO w Bobowej kolejny raz włączyło się w akcję „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Tradycyjnie jak co roku w grudniu  odbyło się  w naszej szkole spotkanie przedświąteczne. Młodzież, pod kierunkiem  opiekuna SU pani Marty Zastępy, przygotowała i przestawiła jasełka, które przypomniały nie tylko o narodzeniu Jezusa, ale również nawiązały  do tradycji świątecznych i relacji rodzinnych. Boże Narodzenie to wyjątkowy i magiczny czas, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. To wielowiekowa tradycja i  nierozerwalna część naszej kultury. Inscenizacja uczniów, wspólne kolędowanie, życzenia,  wprowadziły wszystkich zebranych  w ten radosny, świąteczny nastrój. Po części artystycznej, dyrektor szkoły Urszula Jabłońska, złożyła zaproszonym gościom, nauczycielom, pracownikom i uczniom szkoły serdeczne życzenia z okazji  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  

Tradycyjnie w grudniu społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących obchodziła uroczysty Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło UNICEF zorganizowało w naszej szkole akcję „Wyprawka dla kolegi z Afryki”.  Zebrano zeszyty, długopisy, kredki, pisaki, linijki oraz inne przybory szkolne. Wszystkie przekazane rzeczy zostały spakowane przez wolontariuszy i wysłane do Republiki Środkowo-Afrykańskiej, gdzie pracowała świecka misjonarka Monika Jamer, absolwentka naszej szkoły. Podczas akcji zebrano również środki pieniężne, które zostały wpłacone na konto UNICEF Polska. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za włączenie się w kolejną akcję.

Wzorem lat ubiegłych młodzież ZSO w Bobowej wzięła udział w Interdyscyplinarnym Konkursie „Pieśń o Ziemi Naszej - Ziemi Gorlickiej”, który odbył się 1 grudnia w Szymbarku. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie w kategorii piosenka. Zaśpiewali utwór „Moje Pogórze”, do którego tekst napisała opiekunka zespołu - p. Agnieszka Gołyźniak, natomiast muzyka została zaczerpnięta z utworu Sanach „Oto cała ja”. Zespół zajął II miejsce w swojej kategorii.

10 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na  uroczystej akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, by wspólnie upamiętnić tę ważną dla naszego narodu rocznicę. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły, Urszula Jabłońska,  która przypomniała historię naszej ojczyzny i podkreśliła jak ważny jest szacunek i uznanie dla tych, którzy zginęli, byśmy dziś mogli docenić wolność.