Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Tegoroczny początek roku szkolnego 2021/22 zbiegł się z deszczową aurą wyraźnie przypominającą o schyłku lata. Melancholijny jesienny nastrój nie towarzyszył jednak uczniom, którzy zjawili się na inauguracyjnej Mszy Świętej, a następnie wypełnili swym gwarem korytarze, klasy swej szkoły przy ul. Długoszowskich 1. Miło było słyszeć ów gwar po roku, kiedy nauka zdalna była przeważająca, a uczniowie tkwili w wirtualnej rzeczywistości.

Ze względu na panujący nadal reżim sanitarny, uczniowie zgromadzili się w salach wraz z wychowawcami i śledzili przebieg uroczystości na ekranach monitorów. Uroczystości przewodniczyła Dyrektor Szkoły Urszula Jabłońska w towarzystwie Wicedyrektora Agaty Mruk oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Marii Cieśli. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów zaczynając od klas maturalnych, którym gratulowała bardzo wysokich wyników z egzaminów zawodowych, a kończąc na uczniach klas pierwszych. Wspomniała także o uczniach klas II i III LO, którzy niebawem wyjeżdżają do Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i życzyła im zdobycia nowych doświadczeń.

 

Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie legitymacji tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym. Tego dnia nie mogło zabraknąć akcentów historycznych, dlatego uczniowie wraz z opiekunami Martą Zastępą i Agnieszką Gołyźniak upamiętnili 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, oddając hołd poległym i dając nam, uczestnikom tego wydarzenia, cenną lekcję historii. Po zakończeniu uroczystości uczniowie pozostali w swoich klasach na spotkanie z wychowawcami. Radosne twarze naszej młodzieży mówiły, że są wypoczęci i gotowi do pracy. Oby ten entuzjazm wytrwał z nami do 24 czerwca, kiedy znów udamy się na zasłużone wakacje. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom Szkoły, rodzicom życzymy dużo sił, wiary w siebie i innych, stawiania sobie wymagań i wytrwałości w ich realizacji.

Gościmy

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.