13 października społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w obchodach dnia poświęconego nauczycielom i pracownikom szkoły, także tym emerytowanym, których tego dnia mieliśmy zaszczyt wśród nas gościć. Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klas pierwszych.

Przemierzając epoki literackie, historię, odwołując się do myśli filozoficznej przyjrzeli się podczas niej, jak wielcy twórcy podejmowali tematy, motywy edukacji, dydaktyki, szkolnictwa. Następnie z przymrużeniem oka odegrali scenkę z pokoju nauczycielskiego, by pokazać, że życie nauczyciela nie zawsze jest lekkie, łatwe i przyjemne…

W ostatniej części uczniowie przy pomocy słów poetów wyrazili swoją wdzięczność wobec wszystkich pracowników szkoły za trud wychowywania i kształtowania młodych pokoleń, bo przecież: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”…. Odśpiewali również „Sto lat” i wręczyli słodki podarunek.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, Urszula Jabłońska, która dołączyła się do życzeń oraz wręczyła nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły. Absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, a obecnie jego nauczyciele i pracownicy, podziękowali emerytom za trud włożony w wychowanie wielu pokoleń młodzieży, życząc jednocześnie pogody ducha, ludzkiej życzliwości i dni pełnych radości.