Tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej stały się wrześniowe, piesze wędrówki klas pierwszych. W tym roku, ze względu na warunki pogodowe nasz rajd odbył się nieco później, bo w październiku. Długo wyczekiwaliśmy odpowiedniej aury, dlatego 17 października rankiem, wszystkie klasy pierwsze wraz z opiekunami udały się na Jamną.

Już z samego rana pogoda zapowiadała się rewelacyjnie, więc i humory wszystkim dopisywały. Trasa, którą podążaliśmy prowadziła przez Brzaną, Falkową i Siekierczynę, a po drodze mogliśmy podziwiać uroki pięknej, złotej jesieni.

Na miejsce przyszliśmy po kilku godzinach wędrówki. Niestety, zmęczenie dawało o sobie znać, mimo to, wszyscy dotarliśmy na Jamną z uśmiechami na twarzach. Tam czekał na nas grill, zasłużony odpoczynek i wizyta w domu św. Jacka, w którym młodzież miała okazję posłuchać historii o bohaterskich walkach partyzantów z okresu II wojny światowej i opowieści o powstaniu obrazu Matki Bożej Jamnejskiej. Na zakończenie rajdu uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem poległych w czasie partyzanckiej Bitwy.

Nasza wyprawa była nie tylko świetną integracją, czy pokonaniem swoich słabości, ale także lekcją historii i pamięci o wydarzeniach i partyzantach Batalionu „Barbara”, którzy w 1944 roku zginęli podczas Bitwy pod Jamną.