Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w inicjatywę pod hasłem „Mistrzowie Energii”, która jest częścią kampanii pod tym samym tytułem organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze, a wspieranej przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jej celem było uświadomienie sobie jak efektywnie korzystać z energii elektrycznej, co zrobić, aby zużywać jej mniej – z korzyścią dla siebie i otaczającego świata. Przypomnieć, że każde, nawet najmniejsze działanie na rzecz oszczędzania energii jest ważne.

Powyższa tematyka została poruszona na lekcjach wychowawczych w każdej klasie. Z pomocą przyszli uczniowie klasy 1bT, którzy wraz z opiekunem opracowali prezentację obejmującą wszystkie ważne zagadnienia dotyczące energii elektrycznej, źródeł jej pozyskiwania w naszym kraju oraz sposobów jej oszczędzania. Na lekcjach fizyki młodzież mogła wykonać obliczenia i znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Czy wymiana zwykłych żarówek na energooszczędne się opłaca? Kiedy inwestycja w energooszczędne żarówki zacznie przynosić zysk?

Zorganizowano również konkurs plastyczny pt. „Mistrzowie Energii”. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów, którzy wykazali się kreatywnością i talentem twórczym. Jury konkursowe wybrało 3 prace, a jeden plakat otrzymał wyróżnienie – nagrodę publiczności ( głosy uczniów). W ramach inicjatywy szkolnej w naszej sali gimnastycznej zostały wymienione wszystkie żarówki na żarówki energooszczędne. Wierzymy, że podjęte działania zwiększą świadomość ekologiczną naszych uczniów i choć w skali globalnej to kropla w morzu potrzeb, jednak liczy się każde takie przedsięwzięcie.