31. Finał WOŚP
Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Graliśmy i my!

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej to szkoła kultywująca tradycje i wartości ważne dla młodego pokolenia. Oprócz pracy nad własnym intelektem uczniowie tej szkoły dostrzegają potrzebę dawania siebie innym, dlatego bardzo chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

W ostatnia niedzielę stycznia uczniowie wraz z opiekunami angażowali się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspierając tę szczytną akcję prezentowali swoją kreatywność i talenty na polach: nauki, kulinariów, plastyki, muzyki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali liczne atrakcje, z których dochód trafił do puszek wolontariuszy ZSO Bobowa. 

Były to:

Pokazy barmańskie i baristyczne. Uczestnicy mieli możliwość degustacji napojów bezalkoholowych – soft drinks. W ten chłodny dzień wiele osób, szczególnie tych najmłodszych pozwoliło sobie na trochę szaleństwa z tropikalnym orzeźwieniem, a kto wolał cieplejsze klimaty, wybierał aromatyczną kawę, herbatę i pyszne słodkości w kąciku kawowym. Można było też skusić się na zapiekanki, gofry, popcorn i małe co nieco.

Robotyka. Grupa pasjonatów nie tylko konstruowała roboty, ale nimi sterowała. Zainteresowani mechaniką, automatyką, elektroniką, informatyką - mali i duzi tłumnie oblegali te stanowiska. Robotyka to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy. Można było samemu się zmierzyć z robotem układając na wyścigi kostkę Rubika lub coś z nim stworzyć.

Nauka: matematyka, język polski, języki obce, chemia. Quizy, łamigłówki, tangramy, układanki i wiele innych atrakcji czekało na młodszych i starszych na tym stoisku. Dzieci wraz z rodzicami wytężali swoje szare komórki w grach logicznych, ćwicząc logiczne myślenie, kojarzenie faktów, wytrwałość i cierpliwość, których tak nam wszystkim często brakuje. Mieli okazję szybkiego podejmowania decyzji. Zmuszali się do intensywnego myślenia, rozwijali wyobraźnię. Było wiele radości z tej rodzinnej rywalizacji. Na ceniących naturalne kosmetyki czekały mydełka, w fantazyjnych kształtach i kolorach zrobione właśnie na bazie naturalnych składników i receptur przez uczniów ZSO. Można było też zobaczyć jak takie cudeńka zrobić w domu samemu. Dodatkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się badania i eksperymenty z mikroskopem, balonikami.

Reklama. Na co dzień ten kierunek tworzy projekty reklam, plakatów, ulotek, natomiast na finał WOŚP dla dużych i małych: animacje, tatuaże, malowanie twarzy, obrazy, kącik zabaw dla najmłodszych. Dzieci wyglądały kolorowo, radośnie, bajecznie i nie mogły narzekać na nudę. To zasługa aktywnej, kreatywnej grupy uczniów. Każdy znalazł coś dla siebie: jak nie kolorowanki, to klocki, puzzle lub inne ciekawe zabawy z animatorami.

Całość uświetnił występ szkolnego zespołu ,,Kreatywni”, który w swej dziesięcioletniej tradycji promuje urok naszego regionu.

Gratulujemy opiekunom i młodzieży udziału w tej inicjatywie, której celem jest czynienie dobra.