O tym, że trzeba pomagać wie cała społeczność ZSO w Bobowej, dlatego w ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole odbył się kiermasz, podczas którego zbieraliśmy środki na pomoc osobom poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Czujemy się w obowiązku wsparcia naszych rówieśników z Turcji, których grupa naszych uczniów odwiedziła w grudniu ubiegłego roku.

Realizując projekt ERASMUS+ „ SOS It’s time to take action for technology addiction” zaprzyjaźniliśmy się z uczniami i nauczycielami z rejonu objętego klęską. Po wstępnych rozmowach z opiekunami, ustaliliśmy, że środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane przez organizację UNICEF.

Wszystko zaczęło się od pomysłu i chęci działania, a w efekcie nasi uczniowie na czele z nauczycielami przygotowali różnorodne wypieki, zarówno na słodko jak i słono, które były rozprowadzane na przerwach. Wśród potraw znalazły się m.in.: szarlotki, chrust, róże karnawałowe, pierożki meksykańskie, naleśniki, chikkery, kawa i herbata. Wszystkie smakołyki cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i wszyscy pracownicy szkoły. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej szczytnej akcji, jest to wyraz naszej solidarności i wielkiej empatii na los drugiego człowieka.

Dziękujemy!