W ostatnim tygodni kwietnia uczniowie ZSO wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Podróż rozpoczęła się bladym świtem, a droga upłynęła bardzo szybko i bezpiecznie.

Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe, następnie Panorama Racławicka - słynny relikt XIX- wiecznej kultury narodowej. Oczom zwiedzających ukazało się niezwykłe dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Zakończeniem pierwszego dnia była wizyta w ogrodzie zoologicznym, Afrykarium i największym w Polsce Oceanarium.

Dzień drugi rozpoczął się od sytego śniadania, po którym nastąpiła odprawa w kierunku Ostrowa Tumskiego - najstarszej dzielnicy Wrocławia. Cała grupa podążała za przewodnikiem, który oprowadzał i opowiadał ciekawe historie o przeszłości tego pięknego miasta. Zabytki sakralne, m.in. katedra św. Jana Chrzciciela, kolegiata Krzyż Świętego i św. Bartłomieja, bazylika św. Elżbiety zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. Kolejno można było podziwiać perłę Wrocławia - Rynek, Uniwersytet Wrocławski, Ratusz, Halę Targową, kamieniczki „Jaś i Małgosia” czy Stare Jatki. Podczas spaceru po Wrocławiu uczniom towarzyszyły krasnale, pojawiające się niemal na każdym rogu. Młodzież poczuła klimat tego urokliwego miasta, poznała najważniejsze miejsca i zabytki architektoniczne.

Droga powrotna przebiegła bardzo sprawnie, późnym wieczorem wszyscy dotarli do celu, do domu. Mimo zmęczenia, uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była udana. Taki wyjazd był doskonałą sposobnością do integracji zespołu klasowego.